ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4705 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-08-30 07:58:00

Výchova dle IS: žádné hry, prim hrají kalašnikovy

Výchova dle IS: žádné hry, prim hrají kalašnikovy Bagdád – Radikálové z hnutí Islámský stát nepřestávají udivovat úrovní své propagandy. Podobně jako všechny extrémní ideologie, ani džihádisté nezapomínají na důležitost výchovy dětí a mladých lidí k nenávistné povaze. Na území Sýrie a Iráku už dokonce existuje síť speciálních dětských táborů. Hlavní náplní je zde zastrašování, vymývání mozků a vštěpování nenávisti.
2014-08-30 07:54:00

Světce na Tachovsku – perla i zřícenina vedle sebe

Světce na Tachovsku – perla i zřícenina vedle sebe Perla Tachovska – tak je dnes označována nově opravená jízdárna ve Světcích na Tachovsku, která je druhou největší stavbou svého druhu ve střední Evropě. Jen pár metrů od ní stojí zřícenina bývalého kostela Čtrnácti svatých pomocníků. Z původně klášterního kostela ze 17. století je už jen zarostlá ruina.
2014-08-30 07:41:00

Muslimové v Teplicích pomáhají řešit potíže s přílivem arabských klientů

Muslimové v Teplicích pomáhají řešit potíže s přílivem arabských klientů Teplice – Lázeňské město Teplice hostí v tomto roce patrně nejvíce návštěvníků z arabských zemí za poslední roky – zhruba přes 3 tisíce. Každoročně sem na léčení přijíždějí stovky arabských klientů. V poslední době na ně přibylo stížností kvůli hluku a nepořádku. Nemilou situaci přijel řešit i předseda českých muslimů Mehdí Hassan Alráwí. Muslimská obec začala tisícům lázeňských hostů z arabských zemí rozdávat letáky s upozorněním na noční klid a chce se také zapojit do úklidu. Teplické zastupitelstvo se v týdnu rozhodlo zjistit od ministerstva vnitra, zda může přijmout vyhlášku zakazující na jeho území zahalování obličejů.
2014-08-30 07:02:00

Brusel ve stínu ukrajinské krize zvolí nové vedení EU

Brusel ve stínu ukrajinské krize zvolí nové vedení EU Brusel - Rozhodnutí o dvou významných postech v Evropské unii a diskuse o vývoji na Ukrajině a evropské reakci na ni čeká v sobotu lídry osmadvacítky v Bruselu. Mimořádný summit má především rozhodnout o budoucím šéfovi nebo šéfce evropské diplomacie a také o novém stálém předsedovi jednání členských zemí.
2014-08-30 00:29:21

Historik: Dnešní pohled na Banderu je stále odrazem propagandy

Historik: Dnešní pohled na Banderu je stále odrazem propagandy
2014-08-29 23:17:00

Na Radě bezpečnosti to vypadalo jako za studené války

Na Radě bezpečnosti to vypadalo jako za studené války New York - Rada bezpečnosti OSN na svém čtvrtečním mimořádném zasedání nedosáhla kvůli vzájemným sporům žádné dohody. Členové tohoto vrcholného orgánu ale shodně hovořili o znepokojivých událostech na Ukrajině, proto bloggeři přejmenovali OSN na Organizaci znepokojených národů. Jednání o Ukrajině a vpádu ruských vojáků se změnilo ve vzájemné obviňování a slovní přestřelky. Mezi ukrajinským diplomatem při OSN Oleksandrem Pavličenkem, americkou velvyslankyní Samanthou Powerovou a ruským velvyslancem Vitalijem Čurkinem se odehrávaly dialogy jako z dob studené války.
2014-08-29 22:31:00

AVÍZO: Hradozámecká noc v Mníšku pod Brdy

AVÍZO: Hradozámecká noc v Mníšku pod Brdy V sobotu 30. srpna se zámek v Mníšku pod Brdy opět jako každým rokem účastní Hradozámecké noci, akce na rozloučení s letními prázdninami, na které je přichystán rozmanitý program pro rodiny s dětmi i pro dospělé. 
2014-08-29 22:26:00

Good Bye, Lenin, hlásí berlínská radnice

Good Bye, Lenin, hlásí berlínská radnice Berlín - Berlínská radnice tvrdí, že ztratila skoro dvoumetrovou hlavu monstrózní sochy Vladimira Iljiče Lenina, známé i z filmu Good Bye, Lenin. Busta přitom měla být hlavní atrakcí chystané stálé expozice o politických pomnících v muzeu ve Spandau. Vedení města přitom nejeví zájem artefakt najít - podle levicové opozice zřejmě z politických důvodů.
2014-08-29 21:05:00

Jimi Hendrix, Bob Marley a Marek Eben. Phil Brown namíchal Čas holin

Jimi Hendrix, Bob Marley a Marek Eben. Phil Brown namíchal Čas holin Co mají společného Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Bob Marley a bratři Ebenové? Minimálně mistra zvuku Phila Browna, který se všemi jmenovanými natáčel. Ve vyhlášeném studiu Sono dokončil album Čas holin, které vzniklo šest let po posledním albu Marka Ebena Chlebíčky. Ve studiu natáčel a s Philem Brownem mluvil redaktor ČT Petr Kořínek:
2014-08-29 19:57:00

Hřebčín spěchá kvůli dotaci s opravou, zhotovitel je ale v insolvenci

Hřebčín spěchá kvůli dotaci s opravou, zhotovitel je ale v insolvenci Kladruby nad Labem - Národní hřebčín v Kladrubech prochází nákladnou opravou. S rekonstrukcí si ale musí pospíšit. Pokud ji nestihne do konce roku, mohl by přijít o evropskou dotaci ve výši skoro 300 milionů korun. Firma CGM Czech, která hřebčín opravuje, je ale v insolvenčním řízení a hrozí jí úpadek. 
2014-08-29 19:52:00

Plzeň má nejmodernější depo v Evropě

Plzeň má nejmodernější depo v Evropě Plzeň – Plzeň má nové depo městské dopravy za 1,2 miliardy korun. Jedna z nejmodernějších staveb v Evropě byla uvedena do ostrého provozu. Nové zázemí nahradilo kapacitně nevyhovující starou vozovnu v Cukrovarské ulici. Jde o jeden z největších tzv. PPP projektů v Česku. Radnice se zadlužila na devětadvacet let. Za stavbu, opravy a údržbu zaplatí téměř dvanáct miliard.
2014-08-29 19:39:00

Listujeme v diplomatickém slovníčku: Je to invaze? Není to invaze?

Listujeme v diplomatickém slovníčku: Je to invaze? Není to invaze? Moskva/Kyjev/Washington - Svět řeší, jak nejlépe popsat, co se děje na Ukrajině, a hledá synonyma pro slovo "invaze" – agrese, vniknutí nebo vpád. Taková hra se slovy může hrát velkou roli. Po "vpádu" se totiž vojska mohou stáhnout, po "invazi" většinou přichází okupace. V diplomatické válce jsou slova hlavní zbraní: mají přesně pojmenovat fakta a kritizovat, ale nemají přestřelit, a pohřbít tak možnost politického řešení.
2014-08-29 19:00:00

Papež František povede ve Vatikánu první svatební obřady

Papež František povede ve Vatikánu první svatební obřady Vatikán - Papež František, který je oficiálně římským biskupem, uvede za dva týdny 20 párů z římské diecéze do manželského stavu. Svatební obřady povede vůbec poprvé ve funkci ve Svatopetrském chrámu. Z předchozích papežů vedl svatební obřady pouze Jan Pavel II., který veřejně sezdal v říjnu 1994 několik nadšených párů, a to u příležitosti prvního takzvaného světového setkání rodin.
2014-08-29 18:42:00

Osobní vlaky nádražím Bubeneč už jen projíždějí

Osobní vlaky nádražím Bubeneč už jen projíždějí Praha – Po 164 letech přestaly na železničním nádraží Praha Bubeneč zastavovat osobní vlaky. Cestující musí využívat novou zastávku Podbaba. Rekonstrukce trati směrem na Roztoky se stanicí Bubeneč vůbec nepočítala. Včera večer se proto s historickou budovou rozloučili fanoušci symbolickým pohřbem.
2014-08-29 18:40:00

Pojízdné retrokino Biograf 16. Líbilo by se Woodymu Allenovi?

Pojízdné retrokino Biograf 16. Líbilo by se Woodymu Allenovi? Hradec nad Moravicí - Pojízdné retrokino Biograf 16 jezdí už čtvrtou sezónu ve starém dvoutaktním minibusu po Opavsku i jiných částech republiky. Promítač Richard Vacula používá klasickou promítačku Meopta a kotouče s filmovými pásy. Kopie desítky let starých filmů, které má půjčené z Barrandova, se občas trhají. I to patří k výletu do filmové minulosti.
2014-08-29 18:23:00

Úřad v Novém Jičíně zvedl koordinátory dluhů. Jednají s neplatiči

Úřad v Novém Jičíně zvedl koordinátory dluhů. Jednají s neplatiči Nový Jičín - Dluhy některých obcí v České republice vzrostly za poslední tři roky o třicet procent. Moravskoslezský kraj patří k těm nejzatíženějším. Podílejí se na tom i obyvatelé, kteří dluží městům stovky milionů na nájemném i dalších službách.
2014-08-29 18:23:00

Úřad v Novém Jičíně zavedl koordinátory dluhů. Jednají s neplatiči

Úřad v Novém Jičíně zavedl koordinátory dluhů. Jednají s neplatiči Nový Jičín - Dluhy některých obcí v České republice vzrostly za poslední tři roky o třicet procent. Moravskoslezský kraj patří k těm nejzatíženějším. Podílejí se na tom i obyvatelé, kteří dluží městům stovky milionů na nájemném i dalších službách.
2014-08-29 18:11:03

Velvyslanec ČR při NATO: Ukrajině nemůžeme pomoci přímo

Velvyslanec ČR při NATO: Ukrajině nemůžeme pomoci přímo
2014-08-29 18:00:00

Tik ťak tiká bír. Tak hodnotí diplomovou práci studentky pedagog z FAVU VUT

Tik ťak tiká bír. Tak hodnotí diplomovou práci studentky pedagog z FAVU VUT Brno – Fakulta výtvarných umění Vysokého učení technického (FAVU VUT) se dostala do hledáčku Akreditační komise. A to kvůli posudku akademického sochaře Martina Zeta, který letos v květnu diplomovou práci svojí studentky v posudku okomentoval takto: Louč, písek, sen, moře, tiki bar, tik ťak tiká bír, rubykon, rudý klon. Sled zdánlivě nesouvisejících slov spíš než posudek na vysokoškolskou práci připomíná nonsensovou poezii.
2014-08-29 17:26:00

NWR získá čas, věřitelé umožnili snížení dluhu

NWR získá čas, věřitelé umožnili snížení dluhu Praha/Londýn – Věřitelé těžařské společnosti New World Resources (NWR) schválili plán kapitálové restrukturalizace. Holding, do kterého patří mimo jiné těžební firma OKD, tak sníží nominální zadlužení z 825 milionů eur (23 miliard korun) na 500 milionů eur (14 miliard korun) a odvrátí hrozící bankrot.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek