ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4690 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-07-28 19:38:00

Válka Srbsku: vypovězena. Po sto letech víme, že neskončila do pár týdnů

Válka Srbsku: vypovězena. Po sto letech víme, že neskončila do pár týdnů Praha - Válka Srbsku: vypovězena, psaly před sto lety Národní listy. Dvacátýosmý červenec se stal dnem vyhlášení války, protože právě toho dne vypršelo rakouskouherské ultimátum srbské vládě z 23.července 1914 a s odpovědí Srbska se monarchie nehodlala smířit. Vídeň počítala s bleskovou válkou, rakousko-uherské jednotky měly srbskou armádu porazit během několika týdnů. To se ale nestalo. Mezi lidmi nastala panika, lidé vzali obchody útokem. Válka a tuhé zimy zapřičinily i nedostatek potravin, i živou husu lidé vyvažovali zlatem. Podvýživené obyvatelstvo pak postihla španělská chřipka, která měla nakonec víc obětí, než válka.
2014-07-28 19:12:00

V Tripolisu hoří palivové nádrže, hrozí katastrofa

V Tripolisu hoří palivové nádrže, hrozí katastrofa Tripolis – Obrovský požár ve skladu paliv nedaleko mezinárodního letiště v Tripolisu se vymkl kontrole. Po raketovém útoku hoří již dvě obří palivové nádrže, v nichž je uskladněno 6,6 milionu litrů paliva. Místní úřady varovaly, že v případě výbuchu hrozí humanitární a ekologická katastrofa. Libye požádala o mezinárodní pomoc.
2014-07-28 19:02:00

Mánes začal a zase skončil. Zahajovací výstava nemá následovníka

Mánes začal a zase skončil. Zahajovací výstava nemá následovníka Praha – O víkendu se uzavře první expozice ve znovuotevřené výstavní síni Mánes v Praze na Vltavě. Tvorbu kreslíře a karikaturisty Ivana Steigera ovšem pro příště nikdo nevystřídá. Nadace českého výtvarného umění, které Mánes patří, žádné další výstavy totiž pro hlavní sál momentálně neplánuje, funkcionalistický dům bude hostit jen „krátkodobé komerční akce“.
2014-07-28 18:44:00

Destina námořníků rakouska-Uherska byla z českých zemí

Destina námořníků rakouska-Uherska byla z českých zemí Trutnov – Během první světové války padlo zhruba 140 tisíc Čechů, málokdo ví, žepatřili k vyhlášeným členům rakousko-uherského námořnictva. Třeba při zkáze křižníku Svatý Štěpán, vyzbrojeném děly z plzeňské Škodovky, zahynulo 26 ze zhruba osmdesátky námořníků z českých zemí. Osudem jednoho z nich - Rudolfa Wojtecha se také zabývá výstava v trutnovském muzeu. Podle autora výstavy v Národním muzeu Jaroslava Jelínka byl každým desátým příslušníkem císařského námořnictva někdo z českých zemí. Historik Ondřej Vašata pro ČT přiblížil, že právě české země patřily v posledních desetiletích Rakouska – Uherska k hospodářsky nejrozvinutějším oblastem. Bylo zde velké množství továren s řadou strojníků a mechaniků obsluhujících tamní stroje. A právě oni tvořili valnou část osazenstva rakousko-uherského námořnictva.
2014-07-28 18:27:00

Sobotka chce od Marksové konkrétní plán na zrušení druhého pilíře

Sobotka chce od Marksové konkrétní plán na zrušení druhého pilíře Praha – Bohuslav Sobotka se vypravil na další inspekční cestu, tentokrát na ministerstvo práce a sociálních věcí. Michaelu Marksovou pochválil za valorizaci penzí a za prosazení porodného i na druhé dítě. Premiér ale také rozděloval úkoly. Na podzim od ministryně očekává konkrétní plán, jak zrušit druhý důchodový pilíř. Zaznělo také, že ministerstvo prodlouží o rok smlouvu s firmou OK-system, která dodává systém na výplatu sociálních dávek. "Je velmi důležité, aby paní ministryně garantovala absolutně odlišný přístup k oblasti informačních systémů, jasný, transparentní postup, který bude mít na zřeteli zájem státu," apeloval Sobotka.
2014-07-28 18:18:00

Dergam k MH17: Nejvíc důkazů našli zatím novináři

Dergam k MH17: Nejvíc důkazů našli zatím novináři
2014-07-28 18:16:43

Režisér Tabery: Lidé uchovávají památky na padlé předky ve skvělém stavu

Režisér Tabery: Lidé uchovávají památky na padlé předky ve skvělém stavu
2014-07-28 17:47:00

Na Olomoucku shořelo několik posedů a včelínů. Řádí tam žhář, tvrdí hasiči

Na Olomoucku shořelo několik posedů a včelínů. Řádí tam žhář, tvrdí hasiči Štarnov - Hasiči měli v uplynulých dnech spoustu práce, na několika místech republiky hořelo v důsledku vysokých teplot a sucha obilí, strniště, tráva i les. Výjimečně hodně požárů vzplanulo v poslední době v Olomouckém kraji. Podle hasičů tam ale nešlo o důsledek sucha. Jsou přesvědčeni, že asi deset případů má na svědomí žhář, pravděpodobně pyroman.
2014-07-28 17:10:00

Zvony zvoní jen chvíli, ale pro někoho je to až moc

Zvony zvoní jen chvíli, ale pro někoho je to až moc Jičín – S odbíjením věžních hodin se mnohde potýkají především lidé z blízkého okolí. Obzvláště za horkých letních nocí jim zvonivé bimbání ruší spánek. Třeba obyvatelé domů poblíž Valdické brány v historickém centru Jičína si stěžovali na radnici. Jejich úsilí přineslo úspěch, když dosáhli výrazného omezení nočního odbíjení.
2014-07-28 17:10:00

Polsko na Slovácku. Hradiště hostí Sexmisi

Polsko na Slovácku. Hradiště hostí Sexmisi Uherské Hradiště – Jedním z tematických okruhů jubilejní 40. letní filmové školy v Uherském Hradišti je i žánr sci-fi natáčený v zemích visegrádské čtyřky. Kultovní polský snímek Sexmise, který v letošním roce slaví 30 let od uvedení do kin, při této příležitosti návštěvníkům LFŠ představil jeden z hlavních protagonistů, herec Olgierd Łukaszewicz.
2014-07-28 17:04:00

Netanjahu vzdoruje OSN, příměří prý není v zájmu Izraele

Netanjahu vzdoruje OSN, příměří prý není v zájmu Izraele Jeruzalém/New York – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl výzvu Rady bezpečnosti OSN k okamžitému a bezpodmínečnému humanitárnímu příměří v Pásmu Gazy. Podle Netanjahua to není v zájmu izraelské bezpečnosti. Boje mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas trvají již 21 dní, zatím si vyžádaly přes tisíc obětí.
2014-07-28 16:52:00

Propagace po brněnsku: diskutovaný web i dvě infocentra vedle sebe

Propagace po brněnsku: diskutovaný web i dvě infocentra vedle sebe Brno – Nejprve oslavy Janáčka bez Janáčka, pak nepovedený turistický web. Brněnské Turistické a informační centrum (TIC) se často stává terčem vtipů, zejména na sociálních sítích. Teď si městská část Brno-střed otevřela vlastní infocentrum doslova za rohem od toho městského. Podle radnice i vedení TICu ale nejde o konkurenci.
2014-07-28 16:38:00

Policie stále nevyslechla raněného Hrůzu. Přihlásili se další svědci

Policie stále nevyslechla raněného Hrůzu. Přihlásili se další svědci Ostrava - Policistům se přihlásilo několik lidí, kteří chtějí vypovídat o okolnostech napadení zpěváka Michala Hrůzy ve Stodolní ulici v Ostravě. David Bartoš, který dozoruje vyšetřování případu, uvedl, že policisté plánují ještě asi deset výslechů, mezi jinými oběti. Podle dosavadních informací zpěváka zbili nad ránem před zahájením Festivalu Colours of Ostrava dva mladíci, na které chtěl údajně zavolat policii. Skončil s krvácením do mozku ve velmi vážném stavu v nemocnici. Útočníci jsou obviněni z několika trestných činů a jsou ve vazbě.
2014-07-28 16:34:00

Víc peněz pro státní zaměstnance, nejvíc hasiče a policisty

Víc peněz pro státní zaměstnance, nejvíc hasiče a policisty Praha - Všichni státní zaměstnanci dostanou od nového roku přidáno minimálně 3,5 procenta. A u hasičů a policistů by to mohlo být dokonce pět procent. Premiér Bohuslav Sobotka to dnes slíbil odborářům. Ti mají strach, že peníze navíc nakonec dostanou jen někteří a ze zbytku se bude financovat přechod na nový služební zákon. Jeho zavedení si podle vládních odhadů vyžádá půl miliardy korun.
2014-07-28 16:34:00

Víc peněz pro státní zaměstnance, nejvíc pro hasiče a policisty

Víc peněz pro státní zaměstnance, nejvíc pro hasiče a policisty Praha - Všichni státní zaměstnanci dostanou od nového roku přidáno minimálně 3,5 procenta. A u hasičů a policistů by to mohlo být dokonce pět procent. Premiér Bohuslav Sobotka to dnes slíbil odborářům. Ti mají strach, že peníze navíc nakonec dostanou jen někteří a ze zbytku se bude financovat přechod na nový služební zákon. Jeho zavedení si podle vládních odhadů vyžádá půl miliardy korun.
2014-07-28 16:23:00

OBRAZEM: Ze zákopů a bitev 1. světové války

OBRAZEM: Ze zákopů a bitev 1. světové války První světová válka vešla ve známost jako válka zákopová především pro dlouhé a patové boje na západní frontě. Na jejím konci za sebou zanechala 8,5 milionu mrtvých vojáků na bitevních polích, více než 21 milionů raněných a téměř 8 milionů válečných uprchlíků a pohřešovaných.Jak to vypadalo v místech, kde se na měsíce a roky zabydlely miliony mužů, aby tam později našli svou smrt? Jak vypadala bahnitá bojiště, z kterých se vrátila jen "ztracená generace"? Jaké zbraně a taktiky vojáci využívali?Podívejte se v následující galerii...
2014-07-28 15:58:00

Sever Moravy a Slezsko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Sever Moravy a Slezsko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové Praha – Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami a přívalovými srážkami, které mají odpoledne zasáhnout Moravskoslezský kraj. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s vysokým stupněm nebezpečí platí od dnešních 14:40. Jinak stále platí výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí, a to pro celou ČR až do středečního večera.
2014-07-28 15:58:00

Vítr lámal stromy, v Beskydech zřejmě blesk zapálil chatu

Vítr lámal stromy, v Beskydech zřejmě blesk zapálil chatu Praha – Kvůli odpoledním bouřkám zasahovali hasiči v Moravskosleszkém kraji zhruba na 30 místech. Problémy působil jednak silný vítr, který vyvracel stromy a lámal větve, hasiči také museli čerpat vodu ze zatopených sklepů. V Beskydech zřejmě blesk zapálil chatu, na Vsetínsku zase přerušila bouřka železniční dopravu mezi Velkými Karlovicemi a Halenkovem. Meteorologové upozorňují, že silné bouřky hrozí po celém Česku až do středy.
2014-07-28 15:42:00

Banka Lloyds zaplatí stamiliony za manipulace se sazbou LIBOR

Banka Lloyds zaplatí stamiliony za manipulace se sazbou LIBOR Londýn – Britská banka Lloyds zaplatí pokutu za svoji účast na manipulacích s Londýnskou mezibankovní nabízenou sazbou (LIBOR). Dohodla se s úřady ve Velké Británii a Spojených státech na pokutě 218 milionů liber. Lloyds je sedmá banka obviněná z manipulací s úrokovou sázbou, která přijala trest.
2014-07-28 15:15:00

PODÍVEJTE SE: Islamisté v Mosulu zničili mešitu ze 14. století

PODÍVEJTE SE: Islamisté v Mosulu zničili mešitu ze 14. století Mosúl - Radikálové z hnutí Islámský stát zničili v iráckém Mosulu mešitu a svatyni ze 14. století. V jedné z nich byl podle tradice hrob proroka Jonáše, důležité postavy Starého zákona i Koránu. Bourání mešit islamisté obhajují tím, že se v nich scházejí odpadlíci od víry.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek