ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4652 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-04-20 16:32:00

Požár lanškrounské galvanovny způsobil škody za 200 milionů

Požár lanškrounské galvanovny způsobil škody za 200 milionů Lanškroun (Orlickoústecko) - Požár galvanovny v Lanškrouně způsobil podle předběžných odhadů škodu 200 milionů korun. Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se na místo sjelo 11 jednotek, oheň už sice je pod kontrolou, zásah ale zřejmě ještě chvíli potrvá. Výsledky měření škodlivin v ovzduší ještě nejsou známé, lidé v okolí by ale neměli větrat.
2014-04-20 16:15:00

Příběh vesmíru podle Lawrence Krause: Rozpínání a nic. Možná

Příběh vesmíru podle Lawrence Krause: Rozpínání a nic. Možná Olomouc – O vědecké opatrnosti, otevřenosti vůči realitě, mechanismech vesmíru, představách o jeho budoucnosti i komplikovaném pojmu "nic" hovořil v pořadu Hyde Park Civilizace jeden z nejuznávanějších současných teoretiků fyziky Lawrence M. Kraus. Časopis Scientific American ho označil za jednoho ze společensky nejangažovanějších intelektuálů současnosti. V Olomouci, kam na mezinárodní festival populárně-vědeckých dokumentů doprovodil film Unbelievers, v němž ztělesnil jednu z ústředních postav, nastínil mimo jiné i fascinující představu rozpínání vesmíru, který se ve své expanzi zrychluje.
2014-04-20 16:05:00

Za roli inspirovanou osudem Simony Monyové dostala Stašová Zlatý kotouč

Za roli inspirovanou osudem Simony Monyové dostala Stašová Zlatý kotouč Tiburon (USA) – Cenu za nejlepší ženský herecký výkon převzala na filmovém festivalu v Tiburonu Simona Stašová za roli ve filmu Sebemilenec. Podle románu Simony Monyové ho v brněnském studiu České televize natočil režisér Filip Renč. V premiéře ho mohli diváci vidět na obrazovkách ČT v prosinci. Stašová si Zlatý kotouč (Golden Reel) převzala na pátečním závěrečném ceremoniálu.
2014-04-20 15:32:00

Duka: Kristus se nevrátil do života, je ale přítomen v našich srdcích

Duka: Kristus se nevrátil do života, je ale přítomen v našich srdcích Praha/Bílovice – Po nejdelší noční sobotní bohoslužbě sloužil kardinál Dominik Duka mši i na Velikonoční neděli. V chrámu svatého Víta požehnal věřícím. Navečer pak ve Svatovítské katedrále začínají zpívané slavnostní nešpory. Velikonoce jsou odpovědí na smysl a poslání toho, kterého o Vánocích oslavujeme jako novorozence – Ježíše Krista. "Protože pokud by Velkým pátkem – jeho smrtí – vše skončilo, učedníci se rozprchli, nestála by asi zdejší katedrála ani my bychom zde nestáli," připomněl Duka v rozhovoru pro ČT24.
2014-04-20 14:52:00

Zemřel herec a dabér Antonín Molčík

Zemřel herec a dabér Antonín Molčík Praha - V 74 letech zemřel herec a dabér Antonín Molčík, nositel Ceny Františka Filipovského za mistrovství v dabingu a známý zejména z mnoha populárních televizních seriálů. Jeho osobitý hlas, ale také robustní zjev využívaly často i domácí seriály. V pátek podlehl komplikacím po operaci zlomené kyčle.
2014-04-20 14:02:00

Česká baletní symfonie II: Tanči za tři

Česká baletní symfonie II: Tanči za tři Balet Národního divadla si jako druhou premiéru letošní sezony připravil triptych s názvem Česká baletní symfonie II. Představení, které navazuje na stejnojmenný titul z roku 2007, je opět zaměřeno na české autory a soubor se jím připojil k letošním oslavám Roku české hudby. Komponovaný večer otevřela Polní mše Jiřího Kyliána, po ní následovala choreografie Guru Viktora Konvalinky a večer uzavřelo dílo Stabat Mater Petra Zusky. Všechny tři choreografie doprovází živý orchestr, operní sbor a sólisté.
2014-04-20 14:00:00

V Londýně jsou k vidění unikátní koláže Henriho Matisse

V Londýně jsou k vidění unikátní koláže Henriho Matisse Londýn - Papír, nůžky a Henri Matisse. Zdánlivě nečekanou kombinaci složila dohromady londýnská galerie Tate. Vystavila totiž 130 děl, která francouzský malíř a sochař nakreslil v posledních deseti letech svého života nůžkami. Kolekce je v této sestavě k vidění vůbec poprvé.
2014-04-20 13:46:00

VIDEO: Obyvatelé ruského Murmansku natočili explozi meteoritu

VIDEO: Obyvatelé ruského Murmansku natočili explozi meteoritu Murmansk - V sobotu pozorovali obyvatelé ruského Murmansku a dalších měst na poloostrově Kola dramatický jev – na obloze se najednou objevila padající ohnivá koule. Zřejmě šlo o meteorit. Od exploze u Čeljabinsku přitom uplynul jen rok. Tentokrát ale nejsou hlášeny žádné škody.
2014-04-20 13:46:00

Obyvatelé ruského Murmansku natočili explozi meteoritu

Obyvatelé ruského Murmansku natočili explozi meteoritu Murmansk – V sobotu pozorovali obyvatelé ruského Murmansku a dalších měst na poloostrově Kola dramatický jev – na obloze se najednou objevila padající ohnivá koule. Zřejmě šlo o meteorit. Od exploze u Čeljabinsku přitom uplynul jen rok. Tentokrát ale nejsou hlášeny žádné škody.
2014-04-20 13:40:12

Kuře vybralo bezmála sedm milionů korun

Kuře vybralo bezmála sedm milionů korun
2014-04-20 13:24:00

Chomutovští nechtějí žít v Palermu

Chomutovští nechtějí žít v Palermu Chomutov – Úplné zrušení heren v Chomutově žádá občanské sdružení Nechceme žít v Palermu. Pokud získá dostatek podpisů, chce, aby se lidové hlasování o budoucnosti heren ve městě konalo ještě letos. Sdružení shání podporu místních lidí formou petice, ta probíhá už čtrnáct dní a má zatím sedm set podpisů. Aby mohlo požádat o vypsání obecného referenda, musí mít kolem čtyř tisíc podpisů oprávněných voličů v Chomutově.
2014-04-20 12:55:00

Dokument Čí je moje dítě? nejlepším populárně-vědeckým filmem

Dokument Čí je moje dítě? nejlepším populárně-vědeckým filmem Olomouc – Dokumentární film s názvem Čí je moje dítě?, který vznikl v koprodukci ČT, získal cenu za nejlepší český populárně-vědecký film na Mezinárodním festivalu populárně-vědeckých dokumentů Academia film Olomouc. Snímek na konkrétním případě biologické příbuznosti jedinců prozkoumává, jak znalosti současné vědy ovlivňují lidské chování.
2014-04-20 12:28:00

"Duchovní hodnoty reprezentují církve velmi špatně," říká Ivan Štampach

Příliš velká touha po materiálním zajištění a moci, nedůslednost v dodržování pravd, které sama hlásá, zkostnatělost a proměna ze služebníka ve vládce. To jsou hlavní výtky vůči současné římskokatolické církvi, které soustavně a o to důrazněji o velikonočním čase připomíná religionista Ivan Odilo Štampach, host Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24 z 18. dubna. 
2014-04-20 12:18:00

Řemeslníků si vážíme čím dál míň

Řemeslníků si vážíme čím dál míň Praha – Manuální práce si dnes Češi váží podstatně méně než před deseti lety. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Řemeslníci, kdysi jedna z nejuznávanějších skupin lidí, si proto složitě hledají místo na trhu.
2014-04-20 11:57:00

Muž unesl auto i s dětmi, ty ho zmlátily umělým hadem

Muž unesl auto i s dětmi, ty ho zmlátily umělým hadem Texas - Zloděj v americkém Texasu ukradl auto, ve kterém seděly i tři děti. Sedmiletá dvojčata a jejich roční bratr ale dokázali pachatele přimět, aby je vysadil před jejich domem. Po muži i automobilu policie stále pátrá.
2014-04-20 11:20:00

Filmová filharmonie ujíždí na Divokém západu

Filmová filharmonie ujíždí na Divokém západu Praha – Jak dobře znáte westernové filmy? Zběhlost publika v nejznámějších melodiích prověří v neděli 20. dubna Filmová filharmonie, která v sále Pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží odehraje svou premiéru pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho. Nově vzniklý orchestr slibuje skladby věhlasného Ennia Moricconeho, který před několika týdny navštívil Prahu, ale také kusy ze známých filmů jako Sedm statečných nebo Vinnetou.
2014-04-20 10:56:00

Když dostanete v restauraci "podmírák", řekněte si o kalibr

Když dostanete v restauraci Praha – V českých, moravských a slezských restauracích má sládek Libor Vávra dobrou zkušenost se servírováním piva, výčepní a provozovatelé se podle něj snaží poskytovat kvalitní služby. Když ale přinesou pivo pod mírou, host si může vyžádat kalibr a překontrolovat jaký objem piva to dostal.
2014-04-20 10:48:00

Papež požehná Městu a světu, do Vatikánu dorazily desetitisíce lidí

Papež požehná Městu a světu, do Vatikánu dorazily desetitisíce lidí Řím - Papež František slouží na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu velikonoční mši pro desetitisíce věřících. Poté zazní tradiční poselství a požehnání Urbi et orbi (Městu a světu). František jej pronese z balkónu svatopetrské baziliky krátce po poledni.
2014-04-20 10:48:00

Papež vyzval k ukončení konfliktů na Ukrajině a v Sýrii, odsoudil plýtvání

Papež vyzval k ukončení konfliktů na Ukrajině a v Sýrii, odsoudil plýtvání Řím – Ve Vatikánu vrcholí oslavy Velikonoc za účasti desetitisíců věřících. Papež František pronesl z balkónu svatopetrské baziliky tradiční poselství a požehnání Urbi et orbi (Městu a světu). Zmínil ukrajinskou krizi, občanskou válku v Sýrii i konflikty v Africe a vyzval k jejich ukončení. Zároveň odsoudil "obrovské plýtvání" v době, kdy část světa hladoví. Nakonec lidem popřál dobrou chuť k velikonočnímu obědu.
2014-04-20 10:09:00

Krize vyhnala Španěly z domovů, k mání jsou celé vesnice

Krize vyhnala Španěly z domovů, k mání jsou celé vesnice Madrid - Ve Španělsku se nachází zhruba 3,5 milionu prázdných domů. Země je v tomto ohledu premiantem Evropy. Krize stlačila ceny nemovitostí tak nízko, že je dnes možné koupit si za relativně málo peněz nejen dům, ale rovnou celou vesnici. Tato vidina láká hlavně lidi z bohatších částí Evropy. Nejvíc opuštěných osad je v Galicii.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek