ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4744 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-11-24 07:35:00

Nedělní útok při volejbalovém turnaji v Afghánistánu má nejméně 50 obětí

Nedělní útok při volejbalovém turnaji v Afghánistánu má nejméně 50 obětí Kábul - Na nejméně 50 mrtvých a více než 60 zraněných stoupla bilance nedělního sebevražedného útoku, který se odehrál při finále volejbalového turnaje v Afghánistánu. Útok tak byl nejkrvavějším v letošním roce, navíc v den, kdy afghánský parlament schválil dohodu o setrvání části zahraničních vojáků v zemi. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.
2014-11-24 07:02:00

Utečte před každodenními starostmi do korun stromů

Utečte před každodenními starostmi do korun stromů Naleczów (Polsko) - Nevšední hotel v korunách stromů ve východopolském Naleczówě již získal několik architektonických cen a těší se mimořádné popularitě. Vznikl za finanční pomoci ze Švýcarska na podporu rozvoje netradiční turistiky. Návštěvníci se za splynutím s přírodou a útěkem od ruchu velkoměsta jen hrnou.
2014-11-24 06:38:00

Loď Sojuz bez problémů přistála u Mezinárodní vesmírné stanice

Loď Sojuz bez problémů přistála u Mezinárodní vesmírné stanice Praha - Loď Sojuz se třemi členy posádky bez jakýchkoli problémů přistála u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), informovala americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Loď Sojuz TMA-15M odstartovala v neděli krátce po 22:00 SEČ z kazachstánského kosmodromu Bajkonur. Členy posádky byli Američan Terry Virts z NASA, Rus Anton Škaplerov z ruské vesmírné agentury Roskosmos a Italka Samantha Cristoforettiová z Evropské vesmírné agentury (ESA).
2014-11-24 06:15:00

Prosklená střecha, obrazovky, kožená křesla – přijíždí autobus budoucnosti

Prosklená střecha, obrazovky, kožená křesla – přijíždí autobus budoucnosti Praha – Na pražském veletrhu Czechbus se představily autobusy, které by měly v budoucnu brázdit české silnice. Pohodlná kožená křesla, víc prostoru, obrazovky a třeba i prosklená střecha. Speciální konstrukce karoserie zaručí komfortnější jízdu pro řidiče i cestující. Budoucnost autobusové dopravy má být hlavně ekologičtější, nafta jako palivo by měla úplně zmizet. Nahradí ji plyn a elektřina.
2014-11-24 05:31:00

Do důchodu? Ani omylem! říká stoletá zaměstnankyně coloradské firmy

Do důchodu? Ani omylem! říká stoletá zaměstnankyně coloradské firmy Wheat Ridge (USA) - Američance Audrey Archerové je 100 let, polovinu svého života strávila v jedné firmě a dodnes v ní pracuje na částečný úvazek. Nadšení žít i pracovat ji stále neopouští. Práce je pro ni hnacím motorem a impuls, který ji udržuje duševně mladou. Je důkazem toho, že důchod už není synonymem klidu nebo zaslouženého lenošení. Stejně jako americká důchodkyně holduje různým aktivitám a cvičením stále více seniorů.
2014-11-24 04:00:00

O odškodnění za průtahy u soudů žádá čím dál víc lidí

O odškodnění za průtahy u soudů žádá čím dál víc lidí Brno – Několik set odškodnění za zhruba 60 milionů korun. Tak vypadá statistika ministerstva spravedlnosti co do kompenzací za nepřiměřenou délku řízení. Lidí, kteří se o odškodné hlásí, je rok od roku víc. Nejčastěji chtějí odškodnit za průtahy v občanskoprávních sporech.
2014-11-24 00:45:00

Za vytáhnutí airsoftové pistole na policisty zaplatil mladý Američan životem

Za vytáhnutí airsoftové pistole na policisty zaplatil mladý Američan životem Cleveland (USA) - Policie v americkém Clevelandu zastřelila dvanáctiletého Tamira Rice, o němž se domnívala, že má zbraň. Ve skutečnosti šlo jen o repliku pistole. Muži zákona vypálili na hocha dvě střely poté, co údajně neuposlechl výzvu, aby dal ruce vzhůru. Okolnosti případu se vyšetřují.
2014-11-23 23:58:00

Na ISS budou dvě ženy, v nové posádce je Italka Cristoforettiová

Na ISS budou dvě ženy, v nové posádce je Italka Cristoforettiová Bajkonur – Krátce po desáté hodině večer našeho času odstartovala z kosmodromu Bajkonur loď Sojuz TMA-15M se třemi novými členy posádky Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Kromě Američana Terryho Virtse a Rusa Antona Škaplerova dorazí na stanici i Samantha Cristoforettiová jako první Italka.
2014-11-23 23:48:00

O senior taxi je v Plzni zájem, vyjede možná další vůz

O senior taxi je v Plzni zájem, vyjede možná další vůz Plzeň - Služba senior Taxi v Plzni je stále oblíbenější a řidiči se prakticky nezastaví. Důchodce musí i odmítat. Jen za minulý měsíc neodvezli bezmála 200 klientů. Magistrát města uvažuje o tom, že službu rozšíří.
2014-11-23 22:52:00

Plnou parou: V Praze se sešli příznivci steampunku

Plnou parou: V Praze se sešli příznivci steampunku Praha - Steampunk, tedy odnož scifi a fantasy, je stále populárnější. Inspiruje se viktoriánskou dobou, kdy ještě stroje poháněla pára. Příběhy se ale často odehrávají v paralelní budoucnosti, která neumí využívat elektřinu. Fanoušci a odborníci žánru se sešli mezi parními lokomotivami v Národním technickém muzeu v Praze.
2014-11-23 22:00:00

Řidiče špatné svícení netrápí. Posvítí si na ně proto policie

Řidiče špatné svícení netrápí. Posvítí si na ně proto policie Praha – Pětina automobilů, které jezdí po českých silnicích, má závadu na osvětlení. Upozornilo na to ministerstvo dopravy. Nejčastějším problémem je prasklá žárovka, kterou se řidič nezabývá, špatně ale může být například i geometrie. Podle ministerského oddělení Besip je vhodné kontrolovat světlomety alespoň jednou za rok. Policie navíc nyní pohrozila, že se ve dnech, kdy jsou dlouhé noci, na osvětlení vozidel důsledně zaměří.
2014-11-23 21:47:00

Strom, který plní přání dětí z dětských domovů

Strom, který plní přání dětí z dětských domovů
2014-11-23 21:31:34

Zima ještě nezačala a první chaty se už staly terčem zlodějů

Zima ještě nezačala a první chaty se už staly terčem zlodějů
2014-11-23 21:19:09

Vlekaři spustili sněhová děla

Vlekaři spustili sněhová děla
2014-11-23 21:17:00

Šanghajská zóna volného obchodu zatím díru do světa neudělala

Šanghajská zóna volného obchodu zatím díru do světa neudělala Šanghaj – Jako zklamání hodnotí ekonomové po roce fungování šanghajskou zónu volného obchodu. Projekt sliboval posun čínské ekonomice a snadnější působení zahraničním firmám, které tam pronikají. Pokrok je ale malý – za rok se registrovalo 12 tisíc firem, ale jen pět procent ze zahraničí, většinou z Asie. Z Evropy málo, z Česka žádná.
2014-11-23 20:44:00

Pokuty farmaceutickým firmám musí přitvrdit, míní poslanci

Pokuty farmaceutickým firmám musí přitvrdit, míní poslanci Praha – Poslanci hodlají do poloviny příštího roku zpřísnit pokuty farmaceutickým firmám, které hýčkají lékaře za předepisování svých léků. Reagují tak na kauzu Teva Pharmaceuticals, o které ČT informovala před třemi týdny. Firma nedávno dostala za příliš vysoké odměny vyplácené doktorům pokutu 950 tisíc, tedy skoro maximální možnou.
2014-11-23 20:11:00

Z Británie odchází bojovat čtyřikrát víc džihádistů, než se myslelo

Z Británie odchází bojovat čtyřikrát víc džihádistů, než se myslelo Londýn – Džihádistů z Evropy, které láká Blízký východ, neustále přibývá. Bojovat do Iráku a Sýrie po boku Islámského státu (IS) odjely letos až dva tisíce Britů – nikoliv 500, jak se dosud myslelo. Nový odhad tak čtyřnásobně překračuje ty předchozí, varuje Khalid Mahmood, který je prvním muslimským poslancem v Británii. Není sám, kdo upozorňuje, že hraniční kontroly nedokážou potenciální bojovníky odhalit. Podle sociálních sítí denně britské břehy opustí na dvě desítky zradikalizovaných mladíků.
2014-11-23 19:52:40

Rodina Odvedle: Střet kultur nad bramboračkou

Rodina Odvedle: Střet kultur nad bramboračkou
2014-11-23 19:31:00

Koaliční smlouvu má už i Liberec, primátorem bude Batthyány z ANO

Koaliční smlouvu má už i Liberec, primátorem bude Batthyány z ANO Liberec – Vítězná Změna pro Liberec a ANO 2011 podepsaly dnes večer v Liberci koaliční smlouvu. Koalice bude mít v 39členném zastupitelstvu většinu 21 mandátů. Nabízí ale ještě TOP 09, aby se připojila, pak by měla koalice 23 zastupitelů. Primátorem stotisícového města by se podle dohody měl stát lídr ANO Tibor Batthyány.
2014-11-23 19:15:00

Ministerstvo chce přidat pracujícím vězňům

Ministerstvo chce přidat pracujícím vězňům Praha – Ministerstvo spravedlnosti chce zvýšit platy pracujícím vězňům. Věří, že jim to po propuštění ulehčí návrat do normálního života a nebudou znovu páchat trestné činy. Případný růst mezd za mřížemi podporuje i Rada vlády pro lidská práva. O kolik se odměny zvýší, bude ještě předmětem jednání.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek