ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4727 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-11-01 11:30:00

Karlovarská karta ovládne MHD. Není to žádná opencard, uklidňuje radnice

Karlovarská karta ovládne MHD. Není to žádná opencard, uklidňuje radnice Karlovy Vary – Odbavovací systém s elektronickými peněženkami a předplatními jízdenkami nahranými na kartách začal zavádět karlovarský dopravní podnik. Z Plzně převzal již hotový systém. Zatímco však Plzeňská karta slouží v rozrůstajícím se krajském dopravním systému, Karlovarská karta bude prozatím fungovat pouze v městských autobusech.
2014-11-01 11:22:00

Nehoda SpaceShipTwo - projekt vesmírného turismu má pokračovat

Nehoda SpaceShipTwo - projekt vesmírného turismu má pokračovat Washington - Projekt komerčních letů do vesmíru by měl pokračovat i přes včerejší tragickou nehodu, prohlásil miliardář Richard Brenson poté, co navštívil místo neštěstí. Brensonovi patří společnost Virgin Galactics, která provozovala soukromou vesmírnou loď SpaceShip Two. Ta vybuchla při testovacím letu i se dvěma piloty. Jeden z letců nepřežil, druhý je vážně zraněný.
2014-11-01 11:08:00

Liam Neeson je Mezi náhrobními kameny tak trochu retro

Liam Neeson je Mezi náhrobními kameny tak trochu retro Recenze - Drogovému dealerovi Kennymu unesli ženu, ale byli ochotni vrátit ji zpátky, dvacet táců za každé kilo její jen místy mírně poškozené živé váhy. Usmlouval to na polovinu, zacvakal a oni mu ji vrátili, naporcovanou na kousky se zvukovou nahrávkou, kde bylo slyšet, jak pronikavě si to užívala. A právě rozhodili sítě, ve kterých má uvíznout další oběť. Jen jeden muž zná špinavou stoku husté newyorské periférie tak dobře, že dokáže tyhle řezníky najít a zastavit. Jmenuje se Matthew Scudder a je to bývalý policajt, vyléčený alkoholik a pitbull, který nesejde ze stopy.
2014-11-01 10:50:00

Česká společnost stárne, seniorů je víc než dětí

Česká společnost stárne, seniorů je víc než dětí Praha – V České republice žije víc důchodců než dětí. Společnost od roku 1989 výrazně stárne. U mužů se život prodloužil zhruba o sedm let, u žen o šest. Češi tak mají šanci dožít se více než 75 let a Češky více než 81 let. Důchodci mají ale asi jen o desetinu víc peněz než v dobách komunismu. Podobný vývoj hlásí i Slovensko. Stárnutí společnosti je nejvýznamnější demografickou změnou, která po listopadu nastala.
2014-11-01 10:28:00

Pyrotechnici ve Vrběticích odpalovali munici, končí sklad zbraní ve Vinoři

Pyrotechnici ve Vrběticích odpalovali munici, končí sklad zbraní ve Vinoři Zlín - Pyrotechnici v areálu ve Vrběticích na Zlínsku, kde před dvěma týdny vybuchl muniční sklad, likvidovali nalezenou munici. V pátek během dne uskutečnili čtyři řízené detonace, odpoledne byla ještě jedna slabá neřízená, od té doby je klid, řekla dnes ráno zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Pyrotechnici denně čistí přístupové cesty po nočních explozích. Výbušniny, u kterých to jejich stav dovoluje, odváží do bezpečných vojenských prostorů k likvidaci. Policie chce v nejbližší době zkontrolovat velké muniční sklady po celé republice, zda jsou provozovány v souladu s bezpečnostními předpisy.
2014-11-01 10:15:00

Na venkově proti proudu času, v Číně

Na venkově proti proudu času, v Číně V Číně žije na venkově kolem 600 milionů lidí, je to o něco méně než polovina všech obyvatel země. Z čistě statistického hlediska tak už Čína nespadá do kategorie zemědělských států. Tato stále ještě neprobuzená entita si do značné míry stále zachovává svůj odvěký způsob života, své rituály, tradiční rodinné vztahy, sepjetí s přírodou. Pro Evropana je toto prostředí obzvlášť zajímavé už proto, že v mnoha čínských vesnicích nikdy neviděli příslušníka jiného etnika. Malé děti na vás pokradmu zírají, ukazují si na vás rukama a pokoušejí se upoutat vaši pozornost. Dospělí lidé jsou velmi přátelští a i přes jazykovou bariéru vám ochotně ukáží svá mnohdy velmi prostá obydlí. "Chudoba cti netratí," vytane vám v této situaci na mysli známé přísloví. Vydejme se tedy na výlet tak trochu proti proudu času.
2014-11-01 10:03:00

Klaus: Havel byl v podstatě reformní komunista

Klaus: Havel byl v podstatě reformní komunista Praha - Bývalý prezident Václav Klaus označil Václava Havla v mnoha ohledech za reformního komunistu. Řekl to v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. Exprezident prý odmítal tržní ekonomiku. Havel navíc podle Klause nechtěl politickou demokracii standardního typu - nenáviděl politické strany a preferoval svá oblíbená hnutí. Podpora ze strany ODS při opakovaném zvolení Havla prezidentem prý byla nutným zlem.
2014-11-01 09:51:00

Únikové hry: Další možnost, jak přilákat turisty

Únikové hry: Další možnost, jak přilákat turisty Praha – Do Česka začíná stále více pronikat fenomén tzv. únikových her. V Praze se v pátek otevřela už pátá tajemná místnost. Během šedesáti minut se musí lidé pomocí logických úkolů a hlavolamů dostat na svobodu. Podobné atrakce se poslední dobou šíří Evropou a znamenají vítaný impulz pro cestovní ruch.
2014-11-01 09:39:00

Ve Středomoří začíná kvůli uprchlíkům operace Triton. EU přebírá dozor

Ve Středomoří začíná kvůli uprchlíkům operace Triton. EU přebírá dozor Řím - Ve Středozemním moři dnes pod vedením evropské agentury Frontex začala operace Triton, která má monitorovat pohyb nelegálních uprchlíků směřujících z Afriky do Evropy. Evropská unie tak přebírá od Itálie dozor nad osudy desetitisíců běženců, kteří se každoročně snaží po moři doplavat za lepším životem na starém kontinentu. Řada organizací tuto změnu kritizuje a tvrdí, že kvůli nevyhovující definici evropské mise bude umírat ještě více migrantů než dosud.
2014-11-01 09:14:00

Nigerijští islamisté z Boko Haram popřeli příměří, unesené školačky už provdali

Nigerijští islamisté z Boko Haram popřeli příměří, unesené školačky už provdali Kano - Nigerijské islamistické hnutí Boko Haram v pátek popřelo, že uzavřelo příměří s tamější vládou. Zároveň podle agentury AFP vyloučilo jakoukoli možnost, že by zástupci islamistů do budoucna s představiteli vlády zasedli k jednacímu stolu. Tím také dali radikálové najevo, že o propuštění více než 200 školaček unesených po letošním přepadení dívčí školy ve městě Chibok nemůže být ani řeč.
2014-11-01 09:02:00

Mít hlavu v oblacích je věda

Mít hlavu v oblacích je věda Praha - Vznést se vysoko do oblak bylo odjakživa touhou člověka, v Akademie věd se do soboty takové sny plní každému, kdo přijde do Knihovny snů. Podtitul akce, která je součástí Týdne vědy a techniky, zní: S hlavou v oblacích. Nohama na zemi návštěvníci nezůstanou při přednáškách, koncertech filmech ani výstavách.
2014-11-01 09:00:00

Byl to prostředník? Který prst strážník zvedl, bude pro soud klíčové

Byl to prostředník? Který prst strážník zvedl, bude pro soud klíčové Česká Lípa – Kdo koho urážel ve sporu českolipských strážníků a tzv. stínové městské policie, která kritizuje jejich chování, zřejmě rozhodne až soud. Na organizátora stínové městské policie a kritika radnice Karla Šiktance přišly dvě žaloby. Jednu z nich podal strážník, jehož chování zveřejnil Šiktanc na Facebooku, druhou sama radnice. Rozhodující zřejmě bude prokázat, který prst strážník na Šiktance ve vypjaté chvíli zvedl.
2014-11-01 07:30:00

Šéf Applu homosexualitu přiznal, řada gayů se ale o práci bojí

Šéf Applu homosexualitu přiznal, řada gayů se ale o práci bojí Washington - Šéf Applu Tim Cook je vůbec prvním ředitelem světově uznávané firmy, který se otevřeně přihlásil k homosexualitě. Chce tak podpořit ostatní, aby svou sexuální orientaci neskrývali. Svůj domovský stát Alabamu vyzval, aby zaručila sexuálním menšinám rovná práva. Ve Spojených státech je to problém – v řadě států může takzvaný coming out znamenat výpověď. Zákony to dovolují. Homosexuálové tak raději o svém soukromí vůbec nemluví.
2014-11-01 07:00:00

ČEZ si myje ruce nad zamořenou říčkou, vinu prokázal místní farmář

ČEZ si myje ruce nad zamořenou říčkou, vinu prokázal místní farmář Severní Čechy – Měl proti sobě mocného hráče, přesto jeho vinu prokázal. Řeč je o farmářovi, který se na vlastní pěst pustil do příčiny znečištění okolí Vysočan v severních Čechách. V místním odkališti se nebezpečný uran objevil před dvěma lety. Jako zdroj se nabízela obří skládka popela elektrárny ČEZ. Tehdy ale nebyly důkazy. Energetický gigant tvrdí, že skládka je zabezpečená pravidelnou kontrolou, takže znečištění místního prostředí nehrozí. Zmíněný farmář ale prokázal, že vše je jinak. Kauzu sledovala reportérka Andrea Máslová.
2014-11-01 04:15:00

Zájem o klasickou interrupci klesá. Na vzestupu je "potratová pilulka"

Zájem o klasickou interrupci klesá. Na vzestupu je Praha – Tzv. "potratová pilulka" uměle přeruší zhruba každé druhé těhotenství. V Česku je přípravek dostupný od letošního června. Aplikuje se důsledně pouze ambulantně, v lékárně se nekoupí. Zdravotní pojišťovny preparát nehradí, přesto ho ale ženy preferují před možnými riziky chirurgického zákroku. České televizi to řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení jihlavské nemocnice Aleš Roztočil.
2014-11-01 00:39:00

Iráčtí kurdští bojovníci dorazili do Sýrie, budou bránit Kobani

Iráčtí kurdští bojovníci dorazili do Sýrie, budou bránit Kobani Damašek - Sto padesát pešmergů dorazilo v pátek večer do severosyrského města Kobani, které mají pomoci bránit před ofenzivou radikálů z hnutí Islámský stát (IS). Agentuře Reuters to potvrdil jeden z bojovníků. Kolonu, ve které iráčtí kurdští bojovníci cestovali, tvořily desítky nákladních automobilů, džípy i obrněné vozy. Místní obyvatelé doufají, že jim pešmergové pomohou dobýt pozice, které v uplynulých týdnech získali islamisté. Ti nyní kontrolují některé části města a rovněž desítky vesnic v jeho okolí.
2014-10-31 22:49:00

Kopidlnská radnice zaměstnává vlastní dělníky – šetří tak

Kopidlnská radnice zaměstnává vlastní dělníky – šetří tak Kopidlno (Jičínsko) – Netradičním způsobem začala kopidlnská radnice šetřit na menších investicích. Využila nabídku skupiny zaměstnanců technických služeb, kteří začali provádět například opravy fasád či chodníků sami namísto pracovníků externích firem. Podle radnice je to levnější, podle obyvatel přitom i kvalitní. Sousední větší města však o inspiraci neuvažují, zadávání stavebních prací zaměstnancům radnice pro ně již tolik výhodné není.
2014-10-31 21:56:00

Boje na východě Ukrajiny připravily už o život čtyři tisíce lidí

Boje na východě Ukrajiny připravily už o život čtyři tisíce lidí New York - Konflikt na východě Ukrajiny si vyžádal již více než 4000 mrtvých a dalších více než 9300 lidí bylo zraněno. Ve své nejnovější bilanci to dnes uvedla Organizace spojných národů (OSN). Mezi Kyjevem a proruskými separatisty platí od září oficiálně příměří, i přes dohodnutý klid zbraní ale boje na mnoha místech pokračují.
2014-10-31 21:56:00

Boje na východě Ukrajiny připravily o život už čtyři tisíce lidí

Boje na východě Ukrajiny připravily o život už čtyři tisíce lidí New York - Konflikt na východě Ukrajiny si vyžádal již více než 4 000 mrtvých a dalších více než 9 300 lidí bylo zraněno. Ve své nejnovější bilanci to dnes uvedla Organizace spojných národů (OSN). Mezi Kyjevem a proruskými separatisty platí od září oficiálně příměří, i přes dohodnutý klid zbraní ale boje na mnoha místech pokračují.
2014-10-31 21:25:00

FIFA se kaje za klip, který prezentuje Krym jako část Ruska

FIFA se kaje za klip, který prezentuje Krym jako část Ruska Moskva – Fotbalové mistrovství světa v Rusku budí emoce už čtyři roky před prvním výkopem; FIFA se omlouvá za prezentaci ruského loga, která jako součást hostitelské země zobrazila i černomořský Krym. Moskva poloostrov anektovala v březnu a stále si ho nárokuje Kyjev.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek