ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4764 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2015-02-01 16:39:00

Unikátní bílé káně srazilo na Příbramsku auto

Unikátní bílé káně srazilo na Příbramsku auto
2015-02-01 16:33:00

Naděje nikdy neumírá. Marta Jandová a Noid jedou na Eurovizi

Naděje nikdy neumírá. Marta Jandová a Noid jedou na Eurovizi Praha – Do mezinárodní pěvecké soutěže Eurovision Song Contest vysílá Česko Martu Jandovou a Václava "Noida" Bártu. V evropském klání se představí s duetem Hope Never Dies. Jejich výkon vybrala jako nejlepší odborná porota složená z publicistů, kritiků i aktivních muzikantů a zástupců České televize. Finále soutěže, která se letos koná v nedaleké Vídni, odvysílá ČT1 v přímém přenosu 23. května.
2015-02-01 16:00:00

Těžký život vyder, potýkají se s pytláky

Těžký život vyder, potýkají se s pytláky Praha – Vydra říční se sice počítá mezi přísně chráněná zvířata v české přírodě, nezastaví to ale pytláky. Za roky 1992 až 2014 má ochranářská společnost ALKA Wildlife třicet dva evidovaných případů, která doplňují desítky upytlačených vyder, po nichž lovci nezanechají stopy. Zvířat podle ochranářů ubývá dlouhodobě a trend se nedaří zastavit.
2015-02-01 15:50:00

KVÍZ: Co víte o vydrách?

KVÍZ: Co víte o vydrách? Vydry v českých řekách mají problém s pytláky. Tato zvířata jsou sice chráněná, ale nepomůže jim to před lovci. Znáte ale vůbec obyvatele vodních toků, kteří jsou čím dál víc ohrožení? Víte, co je zahřívá nebo jak velká jsou jejich teritoria?
2015-02-01 15:15:00

Tvorba Dalibora Chatrného je pevně zakotvená v jiném světě

Tvorba Dalibora Chatrného je pevně zakotvená v jiném světě Praha – Výtvarník Dalibor Chatrný rekapituluje v Domě U Kamenného zvonu. A jeho výstava Vidět svět jinak je navzdory autorově jménu stabilní, alespoň co se instalace týče. Umělcovo celoživotní experimentování s realitou prezentuje Galerie hlavního města Prahy.
2015-02-01 15:07:00

Petr Pavel chce skončit v čele generálního štábu 29. května

Petr Pavel chce skončit v čele generálního štábu 29. května Praha - Náčelník generálního štábu Petr Pavel by v čele české armády rád skončil 29. května. Řekl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Od června totiž zamíří do vedení NATO. Pavel také uvedl, že v pátek hovořil s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). Vysvětloval mu svůj postoj v otázce jmenování nového šéfa Vojenské police. Stropnický chce na tento post dosadit právníka Pavla Kříže i přes odpor velení armády.
2015-02-01 14:38:00

Ve Slavkově půjdou k zemi i stromy, co pamatují Napoleona

Ve Slavkově půjdou k zemi i stromy, co pamatují Napoleona Slavkov u Brna - Stromy, které zažily bitvu tří císařů u Slavkova u Brna, zmizí z historických alejí i zámeckého parku. Ten a dalších pět alejí čeká po téměř dvě stě letech obnova. Dřevorubci pokácí přestárlé stromy a vysadí několik stovek nových. Kvůli obnově zeleně bude do konce května omezena doprava ze Slavkova u Brna směrem na Křenovice a Holubice.
2015-02-01 14:05:00

Sobotka se kloní k 10% zvýšení platů pro státní úředníky

Sobotka se kloní k 10% zvýšení platů pro státní úředníky Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se kloní k růstu platů vybraných státních úředníků o desetinu, stejně jako náměstek pro státní správu Josef Postránecký. Pro zvýšení platů o čtvrtinu, které je také jednou z variant, prý nevidí důvod. Úprava platů kvůli novému služebnímu zákonu by se měla týkat více než 60 tisíc úředníků, jejich průměrný plat teď lehce přesahuje 29 tisíc korun.
2015-02-01 13:55:00

Bradáčová: Nevěřím, že tu budou vždy jen čestní ministři spravedlnosti

Bradáčová: Nevěřím, že tu budou vždy jen čestní ministři spravedlnosti Praha – Zákon o státním zastupitelství, jehož pracovní verzi předala ministryně spravedlnosti Helena Válková koaliční radě k projednání, narazil u státních zástupců. Jeden z důvodů představuje i fakt, že mimo jiné rozšiřuje povinnost státních zástupců informovat ministra o vyšetřovaných kauzách. Může to sice vést k lepšímu fungování úřadu, ale také se tím ztrácí pojistka zabraňující zneužití ze strany ministra, soudí Lenka Bradáčová. V Otázkách Václava Moravce naznačila, že zákony mají počítat se všemi budoucími ministry spravedlnosti, a je otázkou, zda budou všichni čestní a poctiví.
2015-02-01 13:05:00

Mírný pokles pro ANO, stále ale zůstává nad 30 %

Mírný pokles pro ANO, stále ale zůstává nad 30 % Praha – Hnutí ANO zaznamenalo v aktuálním volebním modelu TNS AISA pro Českou televizi mírný pokles preferencí, stále ale zůstává s poměrně velkým náskokem na prvním místě. Na druhém místě zůstává ČSSD, která si oproti minulému průzkumu o dva procentní body polepšila. Nárůst preferencí zaznamenaly i ODS, Zelení a také hnutí Úsvit, kterému preference vzrostly poprvé od září 2014.
2015-02-01 13:05:00

Ještěr Bartoška vs. štika Voříšková. Reportérka odkrývá krimipřípady i novinařinu

Ještěr Bartoška vs. štika Voříšková. Reportérka odkrývá krimipřípady i novinařinu Do střetu mezi dravou bulvarizací a starou dobrou seriózností v tištěných médiích se ve scénáři k nové televizní minisérii pustil Josef Klíma. Ilustruje jej na kriminálních případech, jimž se na kloub snaží přijít redaktorská elévka Tereza Voříšková i novinářský bard Jiří Bartoška. Do klávesnice i vosího hnízda ťukne poprvé Reportérka 1. února ve 20:00 na ČT1.
2015-02-01 12:49:00

Sobotka: Postoj ČR k Islámskému státu není appeasement

Sobotka: Postoj ČR k Islámskému státu není appeasement Vztah České republiky k Islámskému státu není politikou appeasementu. V televizi Prima v pořadu Partie to dnes prohlásil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tak na spor mezi prezidentem republiky Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Prohlásil také, že je třeba trvat na sankcích vůči Rusku a pokusit se obnovit jednání mezi Moskvou, Kyjevem a proruskými separatisty.
2015-02-01 12:21:00

Noční ostřelování na východě Ukrajiny: Armáda hlásí 13 mrtvých vojáků

Noční ostřelování na východě Ukrajiny: Armáda hlásí 13 mrtvých vojáků Kyjev – Ukrajinská armáda hlásí další těžké ztráty, při potyčkách s proruskými separatisty bylo zabito nejméně 13 vojáků a dalších 20 bylo zraněno. Obě strany se obviňují z nočního ostřelování, a to i těžkými zbraněmi. Ztrátu 13 padlých a dalších 20 raněných vojáků dnes připustil armádní mluvčí. Prokyjevský gubernátor Luhanské oblasti ohlásil, že povstalecká palba zabila tři civilisty. Naopak povstalci ohlásili, že střelba vládních sil má na svědomí životy tří civilistů v Doněcké oblasti.
2015-02-01 11:07:00

Policie pátrá po třináctileté dívce. Nechala dopis na rozloučenou

Policie pátrá po třináctileté dívce. Nechala dopis na rozloučenou Praha - Policie hledá třináctiletou Lucii Lorenzovou, která v sobotu po druhé hodině odpolední odjela k babičce do Prahy. K té ovšem vůbec nedorazila. Doma byl v jejích věcech nalezen dopis na rozloučenou.
2015-02-01 11:07:00

Pohřešovaná 13letá dívka je v pořádku, policie odvolala pátrání

Pohřešovaná 13letá dívka je v pořádku, policie odvolala pátrání Praha - Policie odvolala pátrání po třináctileté Lucii Lorenzové, která v sobotu po druhé hodině odpolední odjela k babičce do Prahy. K té ovšem vůbec nedorazila. Doma byl v jejích věcech nalezen dopis na rozloučenou. Dívka byla nakonec nalezena u kamaráda.
2015-02-01 11:05:00

Být s Ivanou Lomovou v Ložnici potěší

Být s Ivanou Lomovou v Ložnici potěší Kurátor Marek Pokorný (nedávný ředitel Moravské galerie) překročil na aktuální pražské výstavě Ivany Lomové hranice jakési symbolické ložnice této výtvarnice a namixoval elegantní a sdělný výběr jejích prací jak nových, tak z období několika posledních let. Výstava startuje v realistické fiktivní ložnici, nainstalované v jednom z menších výstavních sálů, aby se pak rozprostřela v prvním podlaží zrekonstruovaných výstavních prostor Villy Pelé.
2015-02-01 09:17:00

Japonský premiér chce vidět vrahy z IS před spravedlností

Japonský premiér chce vidět vrahy z IS před spravedlností Tokio - Video zachycující stětí japonského novináře Kendžiho Gotoa bojovníky Islámského státu je zřejmě pravé, uvedl japonský ministr obrany Gen Nakatami. "Vysokou pravděpodobnost" podle jeho slov potvrdila analýza tokijské policie. Premiér Šinzó Abe prohlásil, že Japonsko rozšíří svou podporu státům bojujícím proti Islámskému státu.
2015-02-01 08:55:00

Nepište scénáře do šuplíku, pište je do soutěže

Nepište scénáře do šuplíku, pište je do soutěže Praha - Do konce února mají scenáristé ještě čas přihlásit své dílo do soutěže Filmové nadace. Přístupná je zavedeným tvůrcům i začínajícím autorům, hlavní podmínkou je, aby scénář dosud nebyl realizovaný a aby byl napsán pro celovečerní hraný film.
2015-02-01 08:41:00

V Chomutově i Bílině si podzimní vítězové polepšili

V Chomutově i Bílině si podzimní vítězové polepšili Chomutov - Komunální volby v Chomutově vyhrálo hnutí PRO Chomutov. Oproti podzimním volbám si se ziskem 26,97 procenta hlasů polepšilo o téměř sedm procent. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít 11 mandátů. Druhá skončila ČSSD se 17,85 procenta. Opakované hlasování nařídil už dříve soud kvůli kupčení s hlasy. A ze stejného důvodu se znovu volilo také v Bílině na Teplicku, kde vyhrála KSČM. Také tady si komunisté oproti říjnovým výsledkům o 4 procenta polepšili.
2015-02-01 07:42:00

Adresné zvaní k lékaři protahuje objednací dobu o měsíce

Adresné zvaní k lékaři protahuje objednací dobu o měsíce Praha/Brno - Pokud se objednáváte k lékaři na preventivní vyšetření, obrňte se trpělivostí, vzkazují některá zdravotnická zařízení. Adresné zvaní na prohlídky kvůli prevenci rakoviny totiž prodloužilo čekací lhůty na vyšetření až o měsíce. Pojišťovny navíc opakovaně obesílají klienty, kteří v prvním roce nepřišli. Kvůli náporu pacientů tak na výrazně delší objednací dobu mohou narazit nejen ti s pozvánkou. Lékaři ale zdůrazňují, že navzdory delšímu čekání by lidé prevenci neměli zanedbávat. 
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek