ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4765 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2015-02-27 23:05:00

Známý Putinův kritik Němcov byl zastřelen v centru Moskvy

Známý Putinův kritik Němcov byl zastřelen v centru Moskvy Moskva - Ruského opozičního politika a bývalého vicepremiéra Borise Němcova zastřelili na ulici v Moskvě. Informoval o tom server BBC News s odkazem na ruská média. Borisov dlouhodobě kritizoval šéfa Kremlu Vladimira Putina. Kvůli účastni na demonstracích byl několikrát zatčen.
2015-02-27 22:31:00

OSN: Jídla se nedočká 200 tisíc Syřanů

OSN: Jídla se nedočká 200 tisíc Syřanů Mezinárodní potravinová pomoc se v Sýrii nedostane zhruba ke dvěma stům tisíců lidí. Ti žijí v oblastech obklíčených některými ze stran bojujících v tamním konfliktu, které západní pomoc odmítají přijmout. Čísla zveřejnila Rada bezpečnosti OSN. O stále se zhoršující humanitární situaci v zemi má v sobotu v Damašku jednat zvláštní zmocněnec OSN pro Sýrii.
2015-02-27 22:13:11

Vyjednávání o řeckém dluhu pohledem německých satiriků

Vyjednávání o řeckém dluhu pohledem německých satiriků
2015-02-27 22:02:00

Babiš před sněmem: Různé party jako u ČSSD v ANO nemáme

Babiš před sněmem: Různé party jako u ČSSD v ANO nemáme Praha - Hnutí ANO čeká na víkendovém sněmu debata o místo na pravolevém spektru, předseda a ministr financí Andrej Babiš vidí hnutí na pravém středu. Strana se podle něj názorově vyvíjí a, jak řekl v rozhovoru pro ČT24, debata o tom musí proběhnout. V předsednictvu by rád viděl kolegy ze všech úrovní hnutí, vnitrostranické "party" jako u ČSSD ANO podle svého předsedy nemá.
2015-02-27 20:53:00

Rozstřílené Gaze dělá společnost Banksyho kočka

Rozstřílené Gaze dělá společnost Banksyho kočka Banksy, zřejmě nejproslulejší symbol streetartu, navštívil Pásmo Gazy. Jeden z domů zničených při posledním ostřelování izraelskou armádou tam nyní hlídá bílá kočka s červenou mašlí. "Chtěl jsem upozornit na zdevastovanou Gazu vyvěšením fotografií na mých webových stránkách - ale na internetu se lidé dívají jen na obrázky koťátek," vysvětlil umělec. V Gaze natočil působivé video.
2015-02-27 20:50:00

Orbán brojil proti multikulturalismu i liberalismu

Orbán brojil proti multikulturalismu i liberalismu Budapešť – Multikulturalismus a liberalismus jsou špatné, prohlásil maďarský premiér Victor Orbán ve své zprávě "o stavu národa". Slíbil také, že bude bojovat proti vlně ilegálních přistěhovalců, aby se z Maďarska nestal uprchlický tábor. Země v poslední době čelí velkému přílivu běženců z různých rozvojových zemí - hlavně z Kosova. Většina z nich ale míří za lepším životem dál do Unie.
2015-02-27 20:45:00

Byl při tom a fotil. Josef Koudelka Praze představil velkolepé umění

Byl při tom a fotil. Josef Koudelka Praze představil velkolepé umění "Maximum, to je to, co mě vždycky zajímalo," říká o sobě a své tvorbě český fotograf Josef Koudelka. Jeho dílo dnes patří ke špičkám světové fotografie - jako jediný Čech se stal členem prestižní agentury Magnum Photos. V rámci výstavy This Place představil v pražském DOXu fotografie ze tří svých nejznámějších sérií: Invaze, Cikáni a Chaos.
2015-02-27 20:35:00

Hromadné skupování domů v obcích, kde hrozí těžba uhlí

Hromadné skupování domů v obcích, kde hrozí těžba uhlí Horní Jiřetín / Černice - Realitní kanceláře skupují domy v obcích, kterým hrozí zánik kvůli hnědému uhlí. Počítají, že v případě prolomení limitů o ně budou mít zájem těžaři – a majitelům nabídnou až o 20 procent víc, než byla kupní cena.
2015-02-27 20:26:00

Fanoušci Star Treku přišli o Spocka

Fanoušci Star Treku přišli o Spocka Los Angeles - Americký herec Leonard Nimoy, známý především díky postavě Spocka ze Star Treku, zemřel dnes v Los Angeles ve věku 83 let. Podle svého syna Adama, který úmrtí oznámil, trpěl konečným stádiem těžké plicní choroby. Všestranný umělec se kromě herectví věnoval režii, psaní básní a fotografii.
2015-02-27 20:07:00

Kosované prchají ze své země před chudobou, chtějí do Německa

Kosované prchají ze své země před chudobou, chtějí do Německa Ášotalom - Maďarsko se potýká s novou imigrační vlnou Kosovanů, kteří utíkají ze své vlasti před chudobou. Většinu ilegálních běženců zachytí srbští pohraničníci posílení německými policisty. I tak ale každý den překročí schengenskou hranici desítky lidí. V roce 2013 žádalo v celé Evropské unii o azyl dle odhadů asi 20 tisíc kosovských emigrantů.
2015-02-27 20:00:00

Úklid na zámcích a hradech, teplé oblečení nutností

Úklid na zámcích a hradech, teplé oblečení nutností
2015-02-27 19:57:00

Firmě McDonald’s klesají zisky, Američané chtějí jíst zdravě

Firmě McDonald’s klesají zisky, Američané chtějí jíst zdravě Los Angeles/ Washington - Největší řetězec rychlého občerstvení na světě - McDonald’s - mění prezidenta - kvůli chabým výsledkům v posledním roce. Po dekádě úspěchů zisky razantně klesly. Okleštila je nejen sílící konkurence, ale také asijské skandály se zkaženým masem. Firmě finančně neprospívají ani zdravější stravovací návyky Američanů.
2015-02-27 19:54:47

Zeman uctil oběti střelby v Uherském Brodě

Zeman uctil oběti střelby v Uherském Brodě
2015-02-27 19:30:00

Rittigovy kauzy se blíží k soudu, státní zástupci chystají obžalobu

Rittigovy kauzy se blíží k soudu, státní zástupci chystají obžalobu Praha - První dvě kauzy lobbisty Ivo Rittiga míří před soud. Státní zastupitelství ho chce spolu s někdejší šéfkou sekretariátu premiéra Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) v příštích dnech obžalovat kvůli úniku tajných zpráv z BIS. V případu figuruje i jeho obchodní partner Tomáš Jindra a advokát David Michal z kanceláře MSB Legal. Policie chce Rittiga poslat před soud i kvůli kauze údajného tunelování firmy Oleo Chemical. Lobbistovi advokáti ale chtějí navrhnout zastavení stíhání. 
2015-02-27 19:27:00

Recept na boj s nedostakem lékařů - více mediků na fakultách

Recept na boj s nedostakem lékařů - více mediků na fakultách Praha – Ministerstvo školství uhradí lékařským fakultám náklady na přijetí více uchazečů o studium medicíny. Letos jich mohou přijmout o 10 procent víc. Od navýšení počtu studentů na vysokých školách si ministerstvo školství spolu s resortem zdravotnictví slibují alespoň částečné řešení nedostatku lékařů v praxi.
2015-02-27 19:06:00

Skenování otisků, duhovky, obličeje - biometrie proniká i do mobilů

Skenování otisků, duhovky, obličeje - biometrie proniká i do mobilů Praha – Nadnárodní společnost zaměřená na platební karty spustila v ČR první biometrickou platební aplikaci pro mobilní telefony. Nově tak půjde potvrdit platbu z mobilního telefonu přiložením prstu místo zadávání šestimístného kódu PIN. Nezbytnou podmínkou je samozřejmě telefon, který disponuje čtečkou otisků prstů. Biometrie jako způsob identifikace se vzhledem k metrické unikátnosti rozmáhá, otisky prstů se třeba v ČR odebírají už 6 let do cestovních pasů. K přesné identifikaci osob se využívá i ověřování pomocí struktury oční duhovky či sítnice.
2015-02-27 18:59:37

Nadšenci hledají v jeskyních spící netopýry

Nadšenci hledají v jeskyních spící netopýry
2015-02-27 18:55:00

Dámou české kultury je Marta Kubišová. Za rytíře jsou Stránský a Zoubek

Dámou české kultury je Marta Kubišová. Za rytíře jsou Stránský a Zoubek Praha - Nové ocenění a titul Dáma či Rytíř české kultury převzali od ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) zpěvačka Marta Kubišová, spisovatelé Magdalena Horňanová a Jiří Stránský a sochař Olbram Zoubek. Spisovatel Zdeněk Rotrekl a sochař Jaroslav Šlezinger získali ocenění in memoriam. Honorované osobnosti spojuje vzdor proti totalitním režimům a prokázaná osobní statečnost. Herman také poprvé předal čestný titul Mecenáš české kultury, odnesla si ho Dadja Altenburg-Kohlová.
2015-02-27 18:40:00

Slovenští policisté ponižovali romské děti, soud je osvobodil

Slovenští policisté ponižovali romské děti, soud je osvobodil Bratislava - Slovenský okresní soud Košice II osvobodil policisty obžalované za šikanu šesti nezletilých Romů. Podle vyšetřovatelů je na služebně nutili, aby se svlékli a vzájemně bili. Ponižování si nahrávali na mobilní telefony. Soud ale video z roku 2009 odmítl, protože nebylo pořízené v souladu se zákonem. Prokurátor se odvolal.
2015-02-27 18:38:00

O2 se bude dělit. Vzniknou dvě samostatné firmy

O2 se bude dělit. Vzniknou dvě samostatné firmy Praha – Telekomunikační společnost O2 se rozdělí na dvě firmy, dnes tak rozhodlo její představenstvo. Od O2 se odštěpí nový podnik pod názvem Česká telekomunikační infrastruktura, který bude vlastnit a provozovat pevné a mobilní sítě a datová centra. Rozdělení musí ještě posvětit akcionáři na valné hromadě. V O2 má majoritu 83 procent PPF Petra Kellnera.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek