ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4716 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-09-23 21:50:00

Brněnskou sedmikráskou je Mucha

Brněnskou sedmikráskou je Mucha Brno - Básnická soutěž Brněnská sedmikráska vyhlásila vítěze. Soutěžící měli jediný úkol, totiž přednést svou píseň pro Brno. Absolutním vítězem se v Divadle Husa na provázku stala Nikola Muchová známá též coby punková zpěvačka Mucha. "Odbočila jsem k problematice mlékomatů a zahrnula jsem tam i profláklé hipsterství a problematiku týkající se přepravy cestujících na kole," popisuje Mucha, která byla na chvíli hostem Události v kultuře:
2014-09-23 21:39:00

Bývalý polský arcibiskup byl zatčen kvůli zneužívání

Bývalý polský arcibiskup byl zatčen kvůli zneužívání Vatikán – Úřady zatkly bývalého polského arcibiskupa Józefa Wesolowského, který čelí obvinění ze sexuálního zneužívání chlapců. Na bývalého papežského nuncia v Dominikánské republice uvalily domácí vězení, dokud nestane za svou kriminální činnost před soudem. S odvoláním na dnešní prohlášení Vatikánu o tom informovala agentura AP.
2014-09-23 21:33:00

Evropanů v řadách Islámského státu je údajně na 3 tisíce

Evropanů v řadách Islámského státu je údajně na 3 tisíce Paříž – Ve službách bojovníků islámského státu je v současnosti zhruba 3 000 občanů EU, tvrdí evropský koordinátor pro boj terorismem Gilles de Kerchove. Dle jeho slov se tak od července přidalo na stranu islamistů zhruba o tisíc Evropanů více. Největší hrozbou je jejich návrat do vlasti, západní země proto zavádí přísnější opatření. Podle de Kerchovea se zhruba 20 až 30 procent Evropanů na straně džihádu údajně již vrátilo do svých domovských zemí.
2014-09-23 21:29:00

ČSA plánuje hromadné propouštění. Stavy sníží o třetinu

ČSA plánuje hromadné propouštění. Stavy sníží o třetinu Praha – České aerolinie (ČSA) oznámily úřadu práce snižování počtu pracovníků o třetinu. Plánuje propustit 77 pilotů a více než 200 stevardů a dalších lidí. Upozornil na to web Echo24.cz.
2014-09-23 20:23:00

Tomahawky či Raptory: USA proti islamistům nasadily to nejlepší

Tomahawky či Raptory: USA proti islamistům nasadily to nejlepší
2014-09-23 20:23:00

Na Hluboké řádí dřevomorka, zámecká cukrárna je nepřístupná

Na Hluboké řádí dřevomorka, zámecká cukrárna je nepřístupná Praha – Jednu z nejnavštěvovanějších památek v Česku, zámek v Hluboké nad Vltavou, napadla nebezpečná houba dřevomorka, která ničí zdivo i dřevěné konstrukce. Správci zámku proto museli uzavřít jednu z prohlídkových tras pro turisty – letos už se tak návštěvníci nedostanou do Schwarzenberské kuchyně. Zbytek zámku je pro výpravy bez problémů přístupný.
2014-09-23 20:19:00

Volební problém: Jak dostat všechny kandidáty do obálky

Volební problém: Jak dostat všechny kandidáty do obálky Praha – Velikost hlasovacích lístků představuje před komunálními volbami kuriózní problém – nejvíce v Praze. Do voleb jde rekordní počet kandidátů, všichni, ze kterých konkrétní volič vybírá, přitom musí být na jednom listu. Zejména v Praze je problém papíry poskládat, aby se vešly do obálky. Tentokrát je celé město jedním volebním obvodem, v zastupitelských křeslech na magistrátu přitom chce zasedat 1 849 lidí. Jejich jména tak zabrala osm stran papíru o velikosti A2.
2014-09-23 20:18:58

Janoušek pro ČT: Jsem šokovaný, zklamaný, překvapený

Janoušek pro ČT: Jsem šokovaný, zklamaný, překvapený
2014-09-23 19:40:00

Bydlet podle Adolfa Loose: Plzeň opravila další vzácný interiér

Bydlet podle Adolfa Loose: Plzeň opravila další vzácný interiér Plzeň – Další ze vzácných prvorepublikových interiérů Adolfa Loose se podařilo zrekonstruovat v Plzni. Město jich v posledních letech získalo do svého majetku hned několik. Postupně je chce zpřístupnit veřejnosti. Poslední opravený byt, který navrhl světoznámý architekt Adolf Loos v roce 1930, leží v Bendově ulici číslo 10.
2014-09-23 19:39:00

Nigerijská armáda: Některé z unesených školaček byly osvobozeny

Nigerijská armáda: Některé z unesených školaček byly osvobozeny Abuja – Některé z unesených školaček jsou na svobodě, oznámil podle BBC mluvčí nigerijské armády. Ozbrojenci z Boko Haram se zmocnili asi 250 dívek v dubnu. Mluvčí neupřesnil, o kolik školaček jde s tím, že akce stále probíhá. Jejich únos pobouřil doslova celý svět a spustil mediální kampaň na sociálních sítích. Ta ale postupně utichla.
2014-09-23 19:39:00

Nigerijská armáda odvolala zprávy o propuštění některých dívek

Nigerijská armáda odvolala zprávy o propuštění některých dívek Abuja – Některé z unesených školaček jsou na svobodě, oznámil dnes odpoledne mluvčí nigerijské armády. V zápětí ale své prohlášení odvolal kvůli nedopatření. Armáda prý na své stanici skutečně zajistila malou skupinu, podle všeho ale nešlo o unesené dívky. Ozbrojenci z Boko Haram se zmocnili asi 250 dívek v dubnu. Jejich únos pobouřil doslova celý svět a spustil mediální kampaň na sociálních sítích. Ta ale postupně utichla.
2014-09-23 19:23:00

Afghánští vojáci zběhli z výcviku v USA, chtěli azyl v Kanadě

Afghánští vojáci zběhli z výcviku v USA, chtěli azyl v Kanadě Washington – Tři afghánští vojáci, kteří zmizeli během výcviku ve Spojených státech, se pokusili dostat přes hranici do Kanady. Chtěli tam požádat o azyl. Tento týden přitom nejde o první případ.
2014-09-23 19:04:00

Firmy by si měly hlídat, zda obchodují se spolehlivým plátcem DPH

Firmy by si měly hlídat, zda obchodují se spolehlivým plátcem DPH Praha – Obchodování s firmou podezřelou z podvodů s DPH bude od října 2014 znamenat větší riziko. Kdo s nimi obchod uzavře, bude nově státu ručit za to, že DPH zaplatí. Stát v současnosti eviduje kolem 140 právnických osob, které se zapojují do machinací s daní z přidané hodnoty. Od příštího měsíce se tento seznam rozšíří o tisíce dalších subjektů.
2014-09-23 19:00:00

Šéf labouristů vyčinil Cameronovi za výsledek referenda

Šéf labouristů vyčinil Cameronovi za výsledek referenda Manchester – Současný premiér David Cameron prý nemá na to, aby přinesl Britům prospěch a hlavně naději, o čemž svědčí výsledek referenda ve Skotsku. Prohlásil to předseda konkurenční Labouristické strany Ed Miliband na výroční konferenci strany. Opoziční předák využil momentálního napětí ve Skotsku. Na 45 procent tamních voličů vyjádřilo touhu po samostatnosti. Mimochodem právě ve Skotsku mají labouristé dlouhodobě silnější pozice než konzervativci.
2014-09-23 18:50:00

Jourová skončí k 3. říjnu, demisi oznámila premiérovi

Jourová skončí k 3. říjnu, demisi oznámila premiérovi Praha – Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) oznámila premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že rezignuje k 3. říjnu. Sobotka zdůraznil, že bezprostředně po odchodu Věry Jourové, která se má stát evropskou komisařkou, chce mít její dosavadní křeslo znovu obsazené. Nástupkyni či nástupce má vybrat předseda ANO Andrej Babiš.
2014-09-23 18:50:00

Jourová skončí k 3. říjnu, Babiš hovořil s její náměstkyní

Jourová skončí k 3. říjnu, Babiš hovořil s její náměstkyní Praha – Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) oznámila premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že rezignuje k 3. říjnu. Sobotka zdůraznil, že bezprostředně po odchodu Věry Jourové, která se má stát evropskou komisařkou, chce mít její dosavadní křeslo znovu obsazené. Nástupkyni či nástupce má vybrat předseda ANO Andrej Babiš. Ten se již sešel s Jourové první náměstkyní Klárou Dostálovou. Tu dosavadní ministryně navzdory problematické minulosti doporučila jako svoji nástupkyni.
2014-09-23 18:45:00

Výstava v Domě umění hájí Důstojnost lidstva

Výstava v Domě umění hájí Důstojnost lidstva Brno - Moderní díla z celé Evropy, která reflektují pošlapávání lidských práv v současném světě. Pět kurátorů sestavilo kolekci s názvem Důstojnost lidstva, která se představí v brněnském Domě umění. Putovní výstava už byla uvedena ve Vídni a Sarajevu. Do Brna se dostal vůbec nejširší výběr. Expozice je připomínkou 100. výročí začátku první světové války.
2014-09-23 18:11:00

Škoda chce v Kvasinách investovat asi 13 miliard

Škoda chce v Kvasinách investovat asi 13 miliard Rychnov nad Kněžnou – Automobilka Škoda Auto plánuje do závodu v Kvasinách v příštích letech investovat asi 450 milionů eur (asi 13 miliard korun). Plánuje také přijmout 1 500 nových zaměstnanců. V rámci oslav 80 let od zahájení výroby vozů v Kvasinách to řekl člen představenstva Škody Auto pro výrobu Michael Oeljeklaus. Právě v této továrně se vyráběl například i unikátní dvoudveřový vůz 1000 MBX nebo velmi oceňovaný model 110R - historické snímky z automobilové továrny jsou v textu.
2014-09-23 17:54:00

Do změn kvůli služebnímu zákonu navrhla opozice lustrace ministrů

Do změn kvůli služebnímu zákonu navrhla opozice lustrace ministrů Praha – V souvislosti se služebním zákonem chtějí pravicové opoziční strany zpřísnit lustrační zákon. Do tzv. změnové normy navrhla ODS, aby museli mít negativní lustrační osvědčení ministři i jejich náměstci. Změnu podpořila také TOP 09. Vyjmutí hlav ministerstev z působnosti lustračního zákona považují poslanci za nespravedlivé vzhledem k tomu, že na jejich podřízené se vztahuje.  
2014-09-23 17:54:00

Opozice chce pro ministry povinné lustrační osvědčení

Opozice chce pro ministry povinné lustrační osvědčení Praha – V souvislosti se služebním zákonem chtějí pravicové opoziční strany zpřísnit lustrační zákon. Do tzv. změnové normy navrhla ODS povinnost mít negativní lustrační osvědčení pro ministry i jejich náměstky. Změnu podpořila také TOP 09. Vyjmutí vedení ministerstev z působnosti lustračního zákona považují poslanci za nespravedlivé vzhledem k tomu, že na úředníky se vztahuje.  
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek