ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4753 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-12-22 10:19:00

Bílý dům či Pentagon: KLDR hrozí Američanům útoky

Bílý dům či Pentagon: KLDR hrozí Američanům útoky Washington - Zaútočíme na vaše "citadely", vyhrožuje Severní Korea Spojeným státům. Mezi její cíle by mohl patřit Bílý dům nebo Pentagon. USA obvinily KLDR z hackerského útoku na filmové studio Sony. K tomu došlo poté, co společnost vyrobila film zesměšňující severokorejského komunistického vůdce. Spojené státy už požádaly Peking o pomoc při vyšetřování. Čínský ministr zahraničí následně odsoudil všechny formy kybernetického terorismu.
2014-12-22 10:11:00

Královské poprvé: Španělská princezna se má zpovídat před soudem

Královské poprvé: Španělská princezna se má zpovídat před soudem Madrid - Sestra španělského krále, princezna Cristina, skončí jako první člen královské rodiny před soudem. Zpovídat se bude z daňových podvodů. Závažnější obvinění z praní špinavých peněz soud už dříve zamítl. V případu je hlavním podezřelým princeznin manžel Iňaki Urdangarin. Ten podle vyšetřovatelů zpronevěřil státní finance prostřednictvím převodů peněz z jím vedené nadace na účty vlastní firmy, jejíž byla Cristina spolumajitelkou.
2014-12-22 09:51:00

Tunisko míří k demokracii: Podle odhadů zvítězil sekularista

Tunisko míří k demokracii: Podle odhadů zvítězil sekularista Tunis - Za vítěze tuniských prezidentských voleb se prohlásil sekulární kandidát Kaíd Sibsí. První odhady výsledků mu dávají až desetiprocentní náskok. V 80. letech, tedy v dobách autoritářského režimu, zastával Sibsí post ministra zahraničí. Nyní slibuje, že se bude zasazovat o stabilitu a prestiž země. Tunisko je po arabském jaru považováno za jedinou zemi, která je skutečně na cestě k demokracii, píše The Telegraph.
2014-12-22 09:23:00

Pyrotechnici mohou znovu čistit areál ve Vrběticích

Pyrotechnici mohou znovu čistit areál ve Vrběticích Vlachovice - Pyrotechnici dnes začnou znovu čistit prostory areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. V neděli večer vypršela devítidenní bezpečnostní lhůta, během níž nedošlo k žádnému samovolnému výbuchu. Areál včetně příjezdových cest by měli pyrotechnici vyčistit do ledna, poté by se měla začít munice odvážet.
2014-12-22 09:19:00

V Nikaragui ode dneška roste konkurence Panamskému průplavu

V Nikaragui ode dneška roste konkurence Panamskému průplavu Managua (Nikaragua) – Středoamerická Nikaragua dnes začíná stavět průplav, který bude jako nové propojení Atlantického a Tichého oceánu konkurovat Panamskému průplavu. Na jeho budování se má podílet čínská firma a jeho dokončení je plánováno na rok 2019. Chudá středoamerická země si od projektu slibuje příliv peněz do státní kasy. Lidé žijící v okolí stavby se ale bojí ztráty zemědělské půdy i ohrožení přírody.
2014-12-22 09:17:00

Meteorologové varují před silným větrem, sněžit bude jen na vrcholcích hor

Meteorologové varují před silným větrem, sněžit bude jen na vrcholcích hor Praha - V celém Česku s výjimkou jižní a východní Moravy bude od dnešního rána do úterního odpoledne foukat silný vítr. Může mít nárazy až 90 kilometrů v hodině, na horách až kolem 110 kilometrů za hodinu. Lidé by tak měli omezit túry a nevydávat se zejména na hřebeny hor. Na většině území České republiky bude dnes zataženo a meteorologové očekávají i déšť. Sněžit by mohlo jen v nejvyšších polohách. Rtuť teploměru se dnes vyšplhí k deseti stupňům, zítra se ještě o něco oteplí a místy by mohla teplota dosáhnout až 13 stupňů.
2014-12-22 09:17:00

Česko čeká silný vítr, sněžit bude jen na vrcholcích hor

Česko čeká silný vítr, sněžit bude jen na vrcholcích hor Praha - V celém Česku s výjimkou jižní a východní Moravy bude od dnešního rána do úterního odpoledne foukat silný vítr. Může mít nárazy až 90 kilometrů v hodině, na horách až kolem 110 kilometrů za hodinu. Lidé by tak měli omezit túry a nevydávat se zejména na hřebeny hor. Na většině území České republiky bude dnes zataženo a meteorologové očekávají i déšť. Sněžit by mohlo jen v nejvyšších polohách. Rtuť teploměru se dnes vyšplhá k deseti stupňům, zítra se ještě o něco oteplí a místy by mohla teplota dosáhnout až 13 stupňů.
2014-12-22 08:47:00

Přelomový rozsudek: Orangutan je osoba, má právo na svobodu

Přelomový rozsudek: Orangutan je osoba, má právo na svobodu Buenos Aires - Argentinská zoologická zahrada musí propustit na svobodu orangutana - nařídil jí to tamní soud. Ten dal za pravdu ochráncům přírody, podle nichž samice není objektem, nýbrž ne-lidskou osobou, a proto má právo na život ve volné přírodě. Přelomový rozsudek by mohl vést k osvobození dalších druhů zvířat.
2014-12-22 08:19:00

Donbas: Rebelové v čele s Rusy se prý stahují z fronty

Donbas: Rebelové v čele s Rusy se prý stahují z fronty Kyjev – Proruští rebelové na východě Ukrajiny se stahují. Oznámil to ukrajinský armádní analytik Dmytro Tymčuk s tím, že povstalci během víkendu ustoupili od linie dotyku s ukrajinskými jednotkami. Podle Tymčuka se z fronty stáhli hlavně příslušníci ruské armády a ruští dobrovolníci. Oficiální armádní zdroje to ale zatím nepotvrdily.
2014-12-22 08:04:00

Jak udělat z dětí velbloudy

Jak udělat z dětí velbloudy Rok 2014 vejde do dějin jako rok, kdy jsme zase nic neudělali pro své děti. Že to není pravda? Zákonodárci přece opatřeními na podporu rodin s dětmi letos jen hýřili. Nachystali pro ně daňové úlevy a jako náplast na nedostatek školek zavedli dětské skupiny. Zvlášť po letech úspor a zvyšování daní to na první pohled zní přímo fantasticky. Jenže v řeči čísel vypadají vládní úlitby spíš jako nepříliš povedený reklamní trik.
2014-12-22 06:58:00

Ve východní Francii řidič za zvolání Alláhu akbar vrážel do lidí

Ve východní Francii řidič za zvolání Alláhu akbar vrážel do lidí Paříž - Francouzská policie zatkla muže, který za zvolání "Alláhu akbar" úmyslně najížděl na chodce v neděli večer v ulicích města Dijon a 11 z nich zranil. Stav dvou je vážný. Podle policie se nejspíš jedná o duševně vyšinutého muže. Úřady útok neoznačily za teroristický, ale vláda ho bere velmi vážně; dnes je v Dijonu očekáván ministr vnitra Bernard Cazeneuve.
2014-12-22 06:58:00

V Dijonu řidič za zvolání Alláhu akbar vrážel do lidí

V Dijonu řidič za zvolání Alláhu akbar vrážel do lidí Paříž - Francouzská policie zatkla muže, který za zvolání "Alláhu akbar" úmyslně najížděl na chodce v neděli večer v ulicích města Dijon a 11 z nich zranil. Stav dvou je vážný. Podle policie se nejspíš jedná o duševně vyšinutého muže. Úřady útok neoznačily za teroristický, ale vláda ho bere velmi vážně; dnes je v Dijonu očekáván ministr vnitra Bernard Cazeneuve.
2014-12-22 06:30:00

OBRAZEM: Rok plný velkých emocí

OBRAZEM: Rok plný velkých emocí Praha - Sportovní rok měl dva vrcholy - olympijské hry v Soči a mistrovství světa ve fotbale. Nejen při nich však tekly nervy i slzy a propukaly miliony lidí v nadšení. Poháry pro vítěze mají hodně podob - stejně tak i emoce, které triumfy vyvolávají u sportovců a jejich fanoušků. Jaké byly nejsilnější zážitky tohoto sportovního roku? Od dnešního dne nabídne náš web seriál článků shrnujících nejdůležitější momenty sportovního roku a na Štědrý den odvysílá ČT sport pásmo všech zajímavých okamžiků roku 2014.
2014-12-22 05:46:00

Španělský soud vyšetřuje gang pedofilních kněží

Španělský soud vyšetřuje gang pedofilních kněží Granada (Španělsko) – Soud v jihošpanělské Granadě utahuje smyčku kolem údajného gangu katolických kněží pod vedením otce Romána, kteří ve vile v horách za městem pohlavně zneužívali malé chlapce. Případ vyšel najevo, když jedna z obětí napsala dopis papeži Františkovi. Ten se pak mladému muži osobně telefonicky omluvil. Policie zadržela čtyři podezřelé, z toho tři kněze. Zatím byli propuštěni na kauci.
2014-12-22 05:00:00

Nevhodný dárek? Pozor, zkušební doba platí už od data nákupu

Nevhodný dárek? Pozor, zkušební doba platí už od data nákupu Praha – Občanský zákoník dává zákazníkům čtrnáct dnů jistoty. Pokud produkt nevyhovuje, mohou ho bez udání důvodu vrátit. To se hodí obzvlášť o Vánocích, kdy se pod stromky rozbalí řada nevyhovujících dárků. Člověk ale nesmí produkt používat, potom mu ani dva týdny hájení vrácení peněz nezajistí.
2014-12-21 22:39:00

Zemřela největší hvězda německé pop-music Udo Jürgens

Zemřela největší hvězda německé pop-music Udo Jürgens Curych - Na selhání srdce dnes náhle zemřel 80letý rakouský popový zpěvák a skladatel Udo Jürgens. Za svůj život složil více než tisícovku písní, vydal padesátku alb a prodal hodně přes 105 milionů nosičů. Stal se tak jedním z nejúspěšnějších sólových umělců na světě. Hvězdou první velikosti byl především ve všech německy mluvících zemích a zpráva o jeho úmrtí dnes jednoznačně dominuje veškerým tamním médiím.
2014-12-21 21:38:00

Rajské muzeum chce udržet sklářskou tradici

Rajské muzeum chce udržet sklářskou tradici Rajsko (Klatovsko) - Ze Šumavy postupně zmizely vyhlášené sklárny, kterých tu dříve byly desítky. Aby se řemeslo neztratilo definitivně, otevřelo se v osadě Rajsko u Annína na Klatovsku interaktivní sklářské muzeum. Netradiční je i tím, že si v něm lidé mohou broušení skla sami vyzkoušet. Vybudování muzea přišlo na téměř tři miliony korun, větší část pokryla dotace EU.
2014-12-21 20:49:00

Polach prý prodal svůj podíl v Agelu, Chrenek jediným majitelem

Polach prý prodal svůj podíl v Agelu, Chrenek jediným majitelem Praha - Miliardář Tomáš Chrenek se stane jediným majitelem společnosti Agel, která je největší soukromou sítí nemocnic v Česku. Menšinový vlastník Martin Polach prodal Chrenkovi svůj čtvrtinový podíl, cena nebyla zveřejněna. Píše to časopis Týden, který cituje ze společného prohlášení obou akcionářů. "Transakční strany nebudou detaily kontraktu komentovat," píše se v dokumentu. Oba spolumajitelé spolu měli spory, Polach chtěl dokonce letos v listopadu odvolat Chrenka z vedení firmy.
2014-12-21 20:32:00

Opera Marie Stuartovna: Souboj královen na prknech ostravského divadla

Opera Marie Stuartovna: Souboj královen na prknech ostravského divadla Ostrava – Národní divadlo moravskoslezské má za sebou premiéru opery Gaetana Donizettiho Marie Stuartovna. V titulní roli královny se představila sólistka opery a dvojnásobná držitelka Ceny Thálie sopranistka Jana Šrejma Kačírková. "Jednalo se o ostravskou premiéru tohoto díla, které zaznělo v hudebním nastudování Tomáše Braunera a v režii mladé talentované inscenátorky Lindy Keprtové," uvedla mluvčí divadla Marcela Bednaříková. Další představení jsou plánovaná na leden.
2014-12-21 20:11:36

Rybovu vánoční mši si mohli zájemci vychutnat i v kinech

Rybovu vánoční mši si mohli zájemci vychutnat i v kinech
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek