ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4690 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-07-25 21:45:00

Kdo vlastně jsi, Keb' Mo'?

Kdo vlastně jsi, Keb' Mo'? Praha – Hrál už v Bílém domě, na Pražském hradě ale vystoupil poprvé. Ve Španělském sále včera koncertoval trojnásobný držitel cen Grammy, kytarista Keb' Mo'. Z amerického Nashvillu, města blues a country, přivezl do Prahy své nejnovější album Blues Americana. "Potřeboval jsem dost času na to, abych zjistil, kdo jsem. Hledal jsem odpověď na otázku: 'Kdo vlastně jsi, Kevine Moore?'" svěřil se v rozhovoru o své cestě k hudbě. A v Praze ukázal, co je zač – podívejte se: 
2014-07-25 21:36:15

Odlévání sochy generála Sedláčka

Odlévání sochy generála Sedláčka
2014-07-25 21:19:00

Většinu leteckých nehod způsobí člověk. Vždy jde ale o souhru dalších faktorů

Většinu leteckých nehod způsobí člověk. Vždy jde ale o souhru dalších faktorů Praha – Letecká doprava má za sebou doslova černý týden. Během posledních sedmi dní se zřítila hned tři letadla a na jejich palubách zahynulo 461 lidí. Spolu s březnovým zmizením malajsijského boeingu nad Pacifikem a dalšími nehodami jsou letošní čísla zatím nejtragičtější od roku 2010.
2014-07-25 20:36:00

Příměří v Gaze? Izrael návrh odmítl, Hamas se nevyjádřil

Příměří v Gaze? Izrael návrh odmítl, Hamas se nevyjádřil Jeruzalém/Gaza/Teherán - Izraelská vláda odmítla návrh na příměří v Pásmu Gazy, který předložil americký ministr zahraničí John Kerry. Bezpečnostní kabinet, který tvoří osm ministrů, nicméně podle izraelských médií i nadále diskutuje o tom, jak návrh vylepšit. Palestinské hnutí Hamas se zatím k návrhu nevyjádřilo. Za 18 dní bojů zemřelo v Pásmu Gazy a Izraeli přes 800 Palestinců, 37 Izraelců a jeden Thajec. Dnes zahynulo v bojích dalších nejméně 33 Palestinců, dalších pět jich bylo zastřeleno při protestech na Západním břehu Jordánu.
2014-07-25 19:37:00

Adieu, východoněmecká koženko? Ještě ne, ale starých vagonů ubývá

Adieu, východoněmecká koženko? Ještě ne, ale starých vagonů ubývá Praha – Vagony, které po desetiletí představovaly zlatý – nebo spíše červený a čím dál více zašlý – standard české železnice, hrají stále menší roli. Přibývá rychlíkových linek, kde si mohou cestující vybrat i z novějších vagonů a z některých mizí úplně. Přestože ještě nejsou "koženky" naprostou vzácností, ubývá jich a exodus se nemá zastavit ani v příštích letech.
2014-07-25 19:24:00

Černý humor, násilí, erotika – Moravskoslezský kraj na virálech propaguje památky

Černý humor, násilí, erotika – Moravskoslezský kraj na virálech propaguje památky Ostrava – Na internetu se objevila virální videa propagující technické památky Moravskoslezského kraje – s nádechem černého humoru, násilí i erotiky. Na některá kraj kývl, čtyři ale na síť unikly omylem. Názory odborníků se na takovou prezentaci muzeí a památek různí. Zadavatel reklamy pro severní Moravu – samotný krajský úřad – je ale hájí. Videa mají přitáhnout mladé lidi a šokovat. Na dostupná videa se můžete podívat zde.
2014-07-25 19:17:00

"Letí k vám ptáček," volali si prý separatisté dvě minuty před pádem letadla

Kyjev - Ukrajinská tajná služba SBU dnes zveřejnila záznam dalšího údajného rozhovoru mezi veliteli proruských separatistů. Byl prý pořízen dvě minuty před zřícením malajsijského dopravního boeingu na východní Ukrajině a má dokazovat, že separatisté o blížícím se civilním letadle věděli. Pravost nahrávky ovšem nelze nezávisle ověřit.
2014-07-25 19:07:58

Afrika na vlastní kůži ve dvorské zoo

Afrika na vlastní kůži ve dvorské zoo
2014-07-25 18:58:00

Nedaleko Pardubic vznikla Východočeská Sahara

Nedaleko Pardubic vznikla Východočeská Sahara Pardubice – Jak se také dají využít plochy pod vedením vysokého napětí? Nedaleko Pardubic pod nimi v délce tří kilometrů vznikla takzvaná Východočeská Sahara. Ochranáři tu písčitý terén upravili tak, aby se v něm lépe dařilo pískomilným druhům rostlin a živočichů, a výsledek se dostavil. Dokazuje to například motýl okáč ovsový. Nikde jinde na východě Čech ho tolik není. 
2014-07-25 18:49:00

Papež František poobědval v jídelně – poslušně s tácem a ve frontě

Papež František poobědval v jídelně – poslušně s tácem a ve frontě Vatikán – S příborem a tácem v ruce si dnes papež František k všeobecnému překvapení vystál frontu na oběd v jídelně pro zaměstnance Vatikánu. Počkal, až na něj přijde řada, a pak si pochutnal na těstovinách s treskou. Chvíli se personálu vyptával na práci v jídelně a pak jej pochválil. Nakonec udělil přítomným požehnání a nechal se fotografovat. Návštěva trvala přibližně hodinu.
2014-07-25 18:48:00

Tklivá a emotivní Emigrantova píseň

Tklivá a emotivní Emigrantova píseň Farma v jeskyni je mezinárodní divadelní studio, které založil v roce 2001 režisér Viliam Dočolomanský. Představení Sclavi: Emigrantova píseň (2005) patří k jeho starším projektům. Dočolomanský za něj získal hned několik prestižních uznání, například ocenění na festivalu v Edinburghu nebo Cenu Alfréda Radoka. A pro festival Divadelní odysea, který právě probíhá, po několika letech tuto úspěšnou inscenaci znovu obnovil.
2014-07-25 18:47:38

Závody v bezmotorovém létání

Závody v bezmotorovém létání
2014-07-25 18:17:00

Škatulata v hotelu Thermal v režii Babiše

Škatulata v hotelu Thermal v režii Babiše Karlovy Vary – V karlovarském hotelu Thermal proběhla další personální rošáda. Ministerstvo financí v čele s Andrejem Babišem (ANO) kompletně vyměnilo vedení nejprve koncem června. Změny ve státní společnosti Thermal-F tehdy úřad odůvodnil mimo jiné nespokojeností s hospodářskými výsledky. Po kritice opozice i premiéra a stížnostech zaměstnanců teď Babiš řídící funkce vyměnil znovu. Nový šéf hotelu by měl tentokrát vzejít z výběrového řízení.
2014-07-25 17:45:00

Nový sál i herecké zázemí. Divadlo Continuo kontinuuje ve vlastním

Nový sál i herecké zázemí. Divadlo Continuo kontinuuje ve vlastním Malovice – Je čas vzít situaci do vlastních rukou, řekli si zřejmě členové divadla Continuo a rozhodli se postavit vlastní multifunkční sál. Stane se tak v jejich sídle v Malovicích, kde vyroste zázemí pro diváky i herce a dojde k renovaci původních objektů. Stavět se začne letos v říjnu a hotovo musí být již v květnu příštího roku. Renovace bude z 85 procent podpořena z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
2014-07-25 16:56:00

Je libo okusit opravenou D1? Až po půl týdnu v jednom pruhu

Je libo okusit opravenou D1? Až po půl týdnu v jednom pruhu Divišov (Benešovsko) – Na dálnici D1 na Benešovsku začaly přípravné práce na otevření prvního zmodernizovaného jízdího pásu. Pro řidiče bude představovat ochutnávku budoucí podoby celé dálnice mezi Prahou (resp. Mirošovicemi, kde končí šestipruh) a Brnem. Omezení související s přesunem dopravy do dosud opravovaného jízdního pásu začne v sobotu, částečně uzavřena bude dálniční křižovatka Šternov, poté se bude místy jezdit pouze jedním jízdním pruhem. V nejbližších týdnech proběhne obdobná změna provozu i v dalších dvou modernizovaných úsecích.
2014-07-25 16:56:00

Je libo okusit opravenou D1? Po víkendu řidiči pojedou po novém povrchu

Je libo okusit opravenou D1? Po víkendu řidiči pojedou po novém povrchu Divišov (Benešovsko) – Na dálnici D1 na úrovni Benešova začaly přípravné práce na otevření prvního zmodernizovaného jízdního pásu. Pro řidiče bude představovat ochutnávku budoucí podoby celé dálnice mezi Prahou (resp. Mirošovicemi, kde končí šestipruh) a Brnem. V praxi to znamená, že stavbaři se přesunou na druhý jízdní pás a řidiči budou jezdit po tom již opraveném. Změny začnou v sobotu, a proto bude částečně uzavřena dálniční křižovatka Šternov. V nejbližších týdnech proběhne obdobná změna provozu i v dalších dvou modernizovaných úsecích.
2014-07-25 16:46:00

Benzinku přepadl ozbrojený muž zřejmě se speciálním výcvikem

Benzinku přepadl ozbrojený muž zřejmě se speciálním výcvikem Ústí nad Labem - Na benzinové stanici v Ústí nad Labem došlo tento týden k ozbrojenému přepadení. Podle informací České televize by mohl pachatelem být člověk s výcvikem příslušníka ozbrojených sil. Tedy voják nebo například policista. Nasvědčuje tomu způsob, jakým se k obsluze choval. Policie v této souvislosti žádá veřejnost o pomoc. Jakékoliv informace mohou lidé sdělit na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
2014-07-25 16:10:00

Zelená nafta dostala ve sněmovně zelenou

Zelená nafta dostala ve sněmovně zelenou Praha – Poslanci dnes zvedli ruku pro zelenou naftu. Čerpat zvýhodněnou naftu budou moci zemědělci, kteří ji používají při obdělávání svých polí. Zákon ještě musí schválit senátoři a podepsat ho prezident. Středeční hlasování se dnes muselo opakovat, protože zákonodárci sociální demokracie údajně omylem odsouhlasili nižší daň pro všechny.
2014-07-25 15:45:00

Tugendhat a Löw-Beerova vila: domy svázané osudem

Tugendhat a Löw-Beerova vila: domy svázané osudem Brno – Brněnská Löw-Beerova vila už se téměř převlékla do nového kabátu, rekonstrukce za 65 milionů korun by měla skončit do konce roku. Její mladší a slavnější sousedka, vila Tugendhat, prošla nákladnou rekonstrukcí už před dvěma lety a nyní se hlásí do soutěže o nejlépe opravenou památku světa. Oba domy ale spojuje mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát.
2014-07-25 15:32:00

Nová 3D metoda v laparoskopii umožňuje rychlé a precizní operace

Nová 3D metoda v laparoskopii umožňuje rychlé a precizní operace České Budějovice – Českobudějovická nemocnice jako jedna z prvních v Česku začíná při operacích používat šetrnější 3D laparoskopii. Lékařům pomáhá lépe zobrazit místo zákroku. Operace trvá kratší dobu, krevní ztráty jsou nižší a zrychlí se i rekonvalescence. Nemocnice přístroj za tři miliony korun používá na třech odděleních.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek