ZPRAVODAJSTVÍ KATALOG CEDULE

4727 zápisů

Aktuální stav v katalogu

Zpravodajství

2014-10-23 19:56:00

Hamáček ke služebnímu zákonu: Ministr potřebuje politické náměstky

Hamáček ke služebnímu zákonu: Ministr potřebuje politické náměstky Praha – Služební zákon představuje zatím největší spor mezi vládou a prezidentem. Poté, co jej Miloš Zeman vetoval, se znovu vrací do sněmovny. A většina poslanců deklarovala, že prezidentovu stopku přehlasují. Hrad už dříve naznačil svoje odhodlání se v takovém případě obrátit na Ústavní soud, vadí mu zejména ustanovení o tzv. politických náměstcích. "Nemůžete přece odpolitizovat státní správu tím, že toho ministra v uvozovkách vysadíte padákem. On si přece musí na ministerstvo přivést některé spolupracovníky. Odpolitizování státní správy proběhne pod úrovní náměstků," hájí novelu šéf poslanců Jan Hamáček (ČSSD).
2014-10-23 10:52:00

Senátoři projednávají daňové změny, prošly slevy na děti i paušály

Senátoři projednávají daňové změny, prošly slevy na děti i paušály Praha – Senát schválil nejtěsnější většinou novelu zákona o daních z příjmů, která zvyšuje daňovou slevu na druhé a další dítě a navrací slevu na dani pracujícím důchodcům. Současně s tím omezuje výdajové paušály živnostníků ve výši 60 a 80 procent na dva miliony korun. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
2014-10-23 10:32:00

Tající led vydal deník fotografa Scottovy výpravy k jižnímu pólu

Tající led vydal deník fotografa Scottovy výpravy k jižnímu pólu Wellington - V tajícím ledu na Antarktidě se podařilo objevit deník člena antarktické expedice kapitána Roberta Scotta. Sešit byl ukryt v ledu více než století a patřil Georgi Murraymu Levickovi, který byl ve výpravě nejen fotografem, ale také zoologem a lékařem.
2014-10-23 10:30:00

Deset důvodů, proč vyrazit na filmový festival do Jihlavy

Deset důvodů, proč vyrazit na filmový festival do Jihlavy Jihlava – Největší přehlídka dokumentárního filmu ve střední a východní Evropě MFDF Jihlava dnes opět otevírá své sály. Je připraveno přes 200 filmů ze 42 zemí, z toho 57 premiér, mezi které patří i deset českých snímků. Festival, letos ve znamení Továrny na sny, potrvá až do úterý 28. října. Součástí 18. ročníku je také přehlídka dokumentů z produkce České televize. Pokud ještě váháte, zda na Vysočinu vyrazit, nabízíme deset dobrých důvodů, proč se v Jihlavě aspoň otočit.
2014-10-23 10:22:00

Korejci se budou podílet na záchraně ČSA

Korejci se budou podílet na záchraně ČSA Praha – Letecký dopravce Korean Air přispěje na navýšení kapitálu ČSA, jejichž je menšinovým vlastníkem. Finanční injekci navrhlo ministerstvo financí, aby ztrátovou firmu stabilizovalo. Vedení mateřského Českého Aeroholdingu hovoří o částce zhruba 440 milionů korun, kterou budou aerolinky potřebovat během následujících šesti měsíců. Kromě Korejců do nich ale nalije další peníze i stát.
2014-10-23 10:14:00

Senátní volby v Praze 10 platí, stížnost TOP 09 soud zamítl

Senátní volby v Praze 10 platí, stížnost TOP 09 soud zamítl Praha – Neúspěšná TOP 09 ztratila šanci na malý reparát v senátních volbách, kterou jí dával těsný výsledek prvního kola zářijových doplňovacích voleb v Praze 10. Stížnost na výsledek prvního kola, ze kterého kandidátka TOP 09 a STAN Renata Sabongui nepostoupila o pět hlasů, zamítl Nejvyšší správní soud. Přepočítal hlasy ve sporném okrsku, důvod k zásahu nenašel, oznámila mluvčí soudu Sylva Dostálová.
2014-10-23 10:02:00

Psycholog psů: I psi mají dialekty, jinak mluví středoasiat, jinak dobrman

Psycholog psů: I psi mají dialekty, jinak mluví středoasiat, jinak dobrman Jihlava - Komunikace se psy se musí upravovat podle plemena, protože jinak mluví dobrman a jinak středoasijský pastevecký pes. V rozhovoru pro Studio 6 to uvedl psí psycholog Rudolf Desenský. Zároveň upozornil na to, že i zvíře má duši – a dokáže se zhroutit stejně jako člověk.
2014-10-23 10:00:00

Rekord transplantace: pacient žije s cizím srdcem už třicet let

Rekord transplantace: pacient žije s cizím srdcem už třicet let Praha – Rudolf Sekava mohl žít jenom tři další měsíce. Místo toho mu lékaři dali minimálně tři desítky let života a při dnešním výročí má stále energie na rozdávání. Kardiochirurgové z IKEMu tehdy provedli jednu z prvních transplantací srdce. Dopadla tak dobře, že Sekava je dnes pátý nejdéle žijící pacient po této operaci na světě.
2014-10-23 09:32:00

Jak nepřijít o klidné stáří

Jak nepřijít o klidné stáří Praha – Nejen triky některých "finančních poradců", kteří místo na peněženku klienta myslí na vlastní prospěch, ale i neznalost a chyby investorů samotných dokáží snadno znehodnotit peníze pracně ušetřené a odložené na stáří. Jak poznat extrémně nevýhodné nabídky a na co si dát pozor, abychom v penzi nešli o žebrácké holi? 
2014-10-23 09:26:00

Havárie šéfa Totalu srazila vedení letiště Vnukovo vaz

Havárie šéfa Totalu srazila vedení letiště Vnukovo vaz Moskva - Kvůli tragické havárii letadla, na jehož palubě zahynul šéf francouzské ropné společnosti Total Christoph de Margerie, odstoupilo vedení moskevského letiště Vnukovo. Rezignaci podal generální ředitel Andrej Ďjakov a jeho zástupce Sergej Solncev. De Margerie zemřel poté, co se v noci na úterý jeho letadlo srazilo při startu z Vnukova se sněžným pluhem; nehodu nepřežila ani tříčlenná posádka letounu.
2014-10-23 09:19:00

Ústí nad Labem povede lídr ANO Zikmund

Ústí nad Labem povede lídr ANO Zikmund Ústí nad Labem – Josef Zikmund z hnutí ANO se stane ústeckým primátorem. Vítěz voleb uzavřel koalici s hnutím PRO! Ústí, které již dříve souhlasilo s tím, že do primátorského křesla usedne zástupce ANO. To nyní oznámilo, že do něj posadí svého volebního lídra.
2014-10-23 09:04:00

Vzpomínka na VONS: Lidé věděli, že je naše práce správná

Vzpomínka na VONS: Lidé věděli, že je naše práce správná Praha - Od začátku největšího politického procesu z dob normalizace uplynulo pětatřicet let. Soudní líčení se členy Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), kteří hájili politických vězňů, začalo 22. října 1979. V rozhovoru pro ČT24 na těžké časy normalizace vzpomínala Kamila Bendová, žena disidenta Václava Bendy, který od soudu s VONSem odešel se čtyřletým trestem vězení.
2014-10-23 08:50:00

Díky novému typu implantátu začalo neslyšící dítě slyšet

Díky novému typu implantátu začalo neslyšící dítě slyšet Ostrava - V Česku se ročně narodí asi sto dětí, které neslyší. Šancí na normální život jim dává takzvaný kochelární implantát, který se zavádí do vnitřního ucha a stimuluje sluchový nerv. Donedávna tuto operaci prováděla pouze Fakultní nemocnice Motol v Praze. Teď vzniká další centrum v Ostravě. Před rokem voperovali lékaři tamní fakultní nemocnice poprvé implantát roční neslyšící holčičce. Výsledkem jsou nadšeni lékaři i rodiče. Dítě slyší, hraje si a začíná mluvit. První takový zákrok v Česku provedl před 21 lety zakladatel dětské kochelární medicíny v Česku Zdeněk Kabelka, který to naučil i ostravské kolegy.
2014-10-23 08:38:00

Dálnici na Bratislavu uzavřela hromadná nehoda

Dálnici na Bratislavu uzavřela hromadná nehoda Brno – Osm vozidel havarovalo dnes ráno na dálnici D2 u Brna. Doprava ve směru na Bratislavu je po nehodě zcela uzavřená. Podle prvních informací je na místě sedm zraněných, policie odklání dopravu. Policejní mluvčí Pavel Šváb upřesnil, že se na šestém kilometru dálnice srazila tři nákladní auta, dvě dodávky a tři osobní auta. Dobu trvání uzavírky policisté zatím neumí odhadnout.
2014-10-23 08:35:00

Okolí vybuchlého skladu obsadili pyrotechnici, začala evakuace

Okolí vybuchlého skladu obsadili pyrotechnici, začala evakuace Lipová - Stovky obyvatel z okolí muničního skladu na Zlínsku dnes ráno opustily své domy. Vrátit se mohou až po 16. hodině. Sklad před týdnem zničil výbuch, evakuace pyrotechnikům umožní důkladnější průzkum areálu. Lidé odjeli do práce, většinou svými auty, některé obyvatele například z Lipové obec přestěhovala do sokolovny ve Slavičíně, jiné si vzali do celodenní péče lékaři. Z Lipové dnes muselo odejít 150 lidí, z jiných evakuovaných míst – Vlachovic a části průmyslového areálu u Slavičína - dalších 225.
2014-10-23 08:35:00

Okolí vybuchlého skladu obsadili pyrotechnici, evakuace začala

Okolí vybuchlého skladu obsadili pyrotechnici, evakuace začala Lipová - Stovky obyvatel z okolí muničního skladu na Zlínsku dnes ráno opustily své domy. Vrátit se mohou až po 16. hodině. Sklad před týdnem zničil výbuch, evakuace pyrotechnikům umožní důkladnější průzkum areálu. Lidé odjeli do práce, většinou svými auty, některé obyvatele například z Lipové obec přestěhovala do sokolovny ve Slavičíně, jiné si vzali do celodenní péče lékaři. Z Lipové dnes muselo odejít 150 lidí, z jiných evakuovaných míst – Vlachovic a části průmyslového areálu u Slavičína - dalších 225.
2014-10-23 08:05:00

Staroměstská tržnice míří zpět k farmářským tradicím

Staroměstská tržnice míří zpět k farmářským tradicím Zpět ke kořenům. Tak vypadá záměr pražského magistrátu obnovit tradice ve Staroměstské tržnici. Plány na rekonstrukci téměř zapomenutého prostoru v pasáži mezi ulicemi Rytířská a 28. října v centru Prahy oživily konkrétní návrhy na staronovou podobu interiérů. V nich by se měly usídlit také první celoroční farmářské trhy s domácími produkty, které novorenesanční budova vzala již před sto lety pod svou střechu. Do historie místa se podívejte v následující fotogalerii:
2014-10-23 06:57:00

Kanadský premiér o útoku v parlamentu: Nenecháme se zastrašit

Kanadský premiér o útoku v parlamentu: Nenecháme se zastrašit Ottawa – Kanada se nenechá zastrašit a zintenzivní svůj boj proti terorismu. V Ottavě to prohlásil premiér Stephen Harper. Reagoval tak na středeční útok v centru kanadské metropole, při kterém mladý muslimský střelec zastřelil vojáka a zaútočil i v budově parlamentu.
2014-10-23 06:39:00

Maďarsko chce zdanit internet

Maďarsko chce zdanit internet Budapešť - Vlnu kritiky vyvolal návrh zákona, na jehož základě chce Maďarsko od příštího roku vybírat daň za přenos dat po internetu. Norma, jejíž návrh vláda předložila parlamentu, by mohlo tvrdě zasáhnout poskytovatele internetového připojení i jejich zákazníky. List Financial Times podotýká, že další ze série kontroverzních opatření vlády Viktora Orbána by bylo vůbec prvním případem zdanění internetu na světě.
2014-10-23 04:30:00

Z politiků prý protikorupční nadšení rychle vyprchává

Z politiků prý protikorupční nadšení rychle vyprchává Praha – Před volbami do poslanecké sněmovny se 140 současných poslanců zavázalo, že podpoří devět opatření Rekonstrukce státu. Rok od voleb však počáteční nadšení velice rychle opadá, uvedl v pořadu Hyde park Martin Kameník z občanského sdružení Oživení. Ve sněmovně sice služební zákon prošel, podle Kameníka ale jen z toho důvodu, že byl podstatně vykoštěn. "V tom návrhu není tak podstatné omezení moci politiků na státní správu, jak původně politici slibovali." Naopak jednoduchý zákon o zveřejňování smluv na internetu leží ve sněmovně ladem – ten totiž podle Kameníka tak snadno vykostit nelze.
copyright © 2006 - 2013 Kontakt Odkazy Obchodní podmínky Mapa webu Thumbshots

Katalogy Plastová okna Internetový Katalog Kočárky luciánek