cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Pilové kotouče - prodej pilových kotoučů a nožů české výroby

GSP - High Tech Saws, s.r.o.

Firma GSP - High Tech Saws, s.r.o., která se zabývá výrobou a prodejem pilových kotoučů a nožů do celého světa.

Související články

Typy zubů pil které si můžete zvolit

oszubeni_c_1398235779.jpg 27.02.2017

Ozubení typu A:

Se využívá v jemné mechanice, hodinářském průmyslu a při výrobě šroubů, ale také při výrobě šperků a bižuterie. Jsou vhodné k prorřezávání drážek u křehčích a tvrdších materiálů. Tvar zubu A je vhodný pro tenké pilové listy. Prostor pro odvod třísek je redukován, což napomáhá jejich odvádění.

Ozubení typu AW:

Zuby jsou sráženy střídavě do jedné třetiny šířky zubu. Ozubení je opatřeno tzv. lamačem třísek, který zkracuje šířku třísek na 2/3 tlošťky pilového kotouče.

Ozubení typu B:

Má v porovnání s ozubením typu A mnohem větší prostor pro odvod třísek, to umožňuje řezání větších průřezů.

Ozubení typu BW:

Zuby jsou střídavě sraženy v jedné třetině šířky, díky tomu se šířka třísek redukuje na 2/3 šířky pilového kotouče. Vhodný pro všeobecné řezání materiálu na bázi železa. Ozubení typu C - Předřezávací zub je o 0,2 - 0,3 mm vyšší než zub řezací, díky tomu se třísky dělí na tři části, vždy v 1/3 šířky pilového listu, to umožňuje lepší odvádění třísek. Díky kvalitnějšímu odvádění je využíváno při dělení větších průřezů, kde eliminuje ucpávání prostoru pro odvod třísek.

Ozubeni typu BS:

Se využívá hlavně pro řezání trubek, kde se díky lamaču dosahuje čistého řezu. Tvar zubu BS lze použít i pro řezání plných materiálů s vysokou pevností. Díky tomu, že zuby nejsou zkoseny jako u typu BW nebo C, lze využít až dvojnásobný počet zubů k řezání. Umožňuje to zamezení nadměrnému opotřebení na bocích kotouče. Další výhodou je, že možnost dvojnásobného počtu přeostření oproti ozubení tvaru BW nebo C.

 

Pilové kotouče, kotoučové pily a nože

pilove_kotouce.png 27.02.2017

Kotoučové nože

Kotoučů neboli kotoučových nožů máme spousty a jejich trh je velmi obsáhlý co se týče druhů například podle řezaného materiálu nebo použití a tak podobně. Jejich volba závisí na odlišných požadavcích zákazníků. Mezi kritéria ovlivňující výběr kotoučového nože se bude odvíjet od předmětu který budeme řezat dále materiál, tloušťka, tvar a tak dál a dle toho budou ovlivněny další aspekty. Jejich široká škála vychází i z odlišnosti jejich broušení, použitelnosti a tvrdosti. Lze je využít jak na řezání běžných materiálů, tak například i v potravinářském průmyslu například na řezání zmražených potravin, ryb, konzervované zeleniny, kostí, masa a jim podobným. Tyto nože splňují všechny hygienické normy a tak se stávají velkým pomocníkem i v tomto odvětví. Nože jsou vyrobeny z vysoce odolné nereznoucí oceli. Kotoučové nože jsou kalené, broušené a tím dosahují výborných výsledků. Více o kotoučích se dozvíte v rubrice "Kotoučové nože".

SK Pilové kotouče

Uplatnění SK pilových kotoučů zasahuje do široké oblasti uplatnění. Můžeme zde uvést například řezání oceli. Disponují titanovou vrstvou pro navýšení pevnosti a tvrdosti. Realizace kotoučů je často rěšena dle účelu použití a řezných podmínek, uchycení, povrchová úprava a sousty dalšího. Více o SK pilových kotoučích je zde "SK pilové kotouče".

VHM a HSS frézy

Jedná se o frézy určené převážně pro menší hloubky. Tedy do kontaktu s řezaným materiálem přijdou jen v oblasti zubů. Uplatní se například při řezání šroubů, hloubení drážek, různým odřezům a spousty dalšího. Mohou být frézky i na bižuterii nebo různé šperky. Kvalitní frézy jsou vyráběny z legované rychlořezné oceli Dmo5. Tento materiál navyšuje pevnost, soudržnost, kvalitu a ostrost. Více o těchto frézách je zde "frézy".

Drážkovací pilové kotouče VHM a HSS

jedná se o pilové kotouče vhodné pro malé hloubky. Ale v nabídce je možno nalézt i kotouče pro hluboké řezy. Využití drážkovacích pilových kotoučů je převážně na řezání šroubků a hlaviček, různé odřezávání, tvoření drážek a spousty dalšího. Styl řezání ovlivňuje tedy i počet zubů a jejich rozptyl. Mezi jejich přední vlastnosti lze zařadit vysokou pevnost a odolnost proti prasknutí a únavě materiálu.

Pilové kotouče HSS dělící

Připravuje se...

Segmentové a frikční kotouče

Připravuje se...

Alpha nože

Připravuje se...

 

Reklama