cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Úvod ~ Nástěnka PR článků ~ Článek 6 rád, ako si poradiť s problémami v práci | Jooble

PR článek

6 rád, ako si poradiť s problémami v práci | Jooble

jooble.org
jooble-prace.jpg

6 rád, ako si poradiť s problémami v práci

Kariérna cesta nie je vždy len úspech, kariérny rast alebo zvyšovanie platu. Občas sa môže stať, že sa nám niečo nepodarí presne podľa našich plánov, projekt nedopadne podľa očakávaní, nezískate vysnívané povýšenie alebo dokonca stratíte prácu kvôli hlúpej chybe. Prinášame vám niekoľko rád, ako sa vyrovnať s neúspechom v práci.

1. Každý malý neúspech je krok dopredu k veľkému úspechu.

Ľudia, ktorí sa boja neúspechu a systematicky sa jeho riziku vyhýbajú, väčšinou majú nastavené iba nízke ciele, pretože väčšiny naozaj veľkých úspechov bez rizika sú nedosiahnuteľné. Vnímajte neúspech ako niečo pozitívne, kariérny lekciu, ktorá vás posunula o krok dopredu a dopriala vám veľmi dobrú skúsenosť alebo ponaučenie.

2. Analyzujte, čo sa stalo.

Ak sa vám nedarí, popremýšľajte o tom, čo je príčinou vášho neúspechu. Uvedomte si, kde ste urobili chybu a čo by sa dalo urobiť inak. Iba tak zistíte, ako sa vyhybať neúspechu v budúcnosti.

3. Svoje neúspechy nechávajte za sebou a smerujte dopredu.

Nechávajte neúspechy za sebou a k budúcim cieľom mierte s čistým štítom. Pri práci na novom projekte nemyslite na to, že sa vám ten predchádzajúci nepodaril, rovnako tak nemajte v hlave pri nástupe do novej práce, že vás z tej predchádzajúcej vyhodili. Buďte pozitívny, nové výzvy prijímajte s čistou hlavou a výsledky sa čoskoro dostavia.

4. Po neúspechu sa najskôr odreagujte. Ak prežijete neúspech, najskôr si odpočiňte a vyčistite hlavu od emócií a nepríjemných myšlienok. Začníte športovať, vyrazte von s priateľmi alebo sa venujte inéj obľúbené aktivite. Až potom premýšľajte o tom, kde sa stala chyba. S chladnou hlavou ide všetko podstatne lepšie.

5. Počúvajte rady druhých. Nikto nerád počúva kritiku a rady iných. Ak sú však objektívne, sú doslova nad zlato. Nezainteresované osoby majú na vec často objektívny a nezaujatý pohľad, môžu nám dať rady, ktoré by nás samotných nikdy nenapadli, alebo upozorniť na fakt, ktorý sme si do teraz neuvedomovali.

6. Nezáleží na množstve chýb, ale na dosiahnutí cieľa. Ak urobite veľa chýb, vezmete si z nich skúsenosť a vo výsledku dosiahnete svoj cieľ, lebo je všetko v živote tak, ako má byť.

V hocijakom prípade, Jooble pomôže nájsť prácu svojích snov.

 

Reklama