cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Úvod ~ Nástěnka PR článků ~ Článek Krbová kamna pro nízkoenergetické domy

PR článek

Krbová kamna pro nízkoenergetické domy

www.krbova-kamna-hwam.cz
hwam_2640-m_interier.jpg

Kombinace bydlení v nízkoenergetickém nebo pasivním domě a doplňkového topení v moderních krbových kamnech je velmi složitá technická záležitost a výběr krbových kamen není vhodné omezit pouze na parametr nízkého výkonu. Je také mnoho specializovaných prodejců krbových kamen, kteří se nezabývají přáním investora a neváhají doporučit takováto krbová kamna jako vhodná pro pasivní a nízkoenergetické domy.

 

Projektant - architekt - výrobce kamen - kominík Investorovi může s výběrem vhodných krbových kamen dobře pomoci pouze úzká spolupráce s těmito čtyřmi specialisty. Právě z tohoto důvodu nezacházím příliš do  technických podrobností jednotlivých dílů skládanky, ale snažím se o obecný návod, jak vybrat nejvhodnější krbová kamna.

 

Moderní krbová kamna a jejich vzduchotěsnost Tepelná ztráta, tedy únik tepla do ovzduší ovlivňuje současné hodnocení kvalitních rodinných domů. Je u nich kladen velký důraz na vzduchotěsnost, kdy pro zamezení nekontrolovatelným únikům vzduchu a tím i tepla je nutné utěsnit každou škvíru a použít neprůvzdušné materiály. Jestli-že je takto jednoduše charakterizována vlastnost nízkoenergetických domů, je samozřejmým logickým odvozením požadavek na vzduchotěsnost všech spotřebičů používaných v interiéru, které by odsáváním vzduchu vytvářely podtlak.

Reklama