cedule OK

Československý internetový katalog stránek tříděný dle oborových katagorii a krajů.

Úvod ~ Nástěnka PR článků ~ Článek Typy zubů pil které si můžete zvolit

PR článek

Typy zubů pil které si můžete zvolit

www.pilove-kotouce.com/
oszubeni_c_1398235779.jpg

Ozubení typu A:

Se využívá v jemné mechanice, hodinářském průmyslu a při výrobě šroubů, ale také při výrobě šperků a bižuterie. Jsou vhodné k prorřezávání drážek u křehčích a tvrdších materiálů. Tvar zubu A je vhodný pro tenké pilové listy. Prostor pro odvod třísek je redukován, což napomáhá jejich odvádění.

Ozubení typu AW:

Zuby jsou sráženy střídavě do jedné třetiny šířky zubu. Ozubení je opatřeno tzv. lamačem třísek, který zkracuje šířku třísek na 2/3 tlošťky pilového kotouče.

Ozubení typu B:

Má v porovnání s ozubením typu A mnohem větší prostor pro odvod třísek, to umožňuje řezání větších průřezů.

Ozubení typu BW:

Zuby jsou střídavě sraženy v jedné třetině šířky, díky tomu se šířka třísek redukuje na 2/3 šířky pilového kotouče. Vhodný pro všeobecné řezání materiálu na bázi železa. Ozubení typu C - Předřezávací zub je o 0,2 - 0,3 mm vyšší než zub řezací, díky tomu se třísky dělí na tři části, vždy v 1/3 šířky pilového listu, to umožňuje lepší odvádění třísek. Díky kvalitnějšímu odvádění je využíváno při dělení větších průřezů, kde eliminuje ucpávání prostoru pro odvod třísek.

Ozubeni typu BS:

Se využívá hlavně pro řezání trubek, kde se díky lamaču dosahuje čistého řezu. Tvar zubu BS lze použít i pro řezání plných materiálů s vysokou pevností. Díky tomu, že zuby nejsou zkoseny jako u typu BW nebo C, lze využít až dvojnásobný počet zubů k řezání. Umožňuje to zamezení nadměrnému opotřebení na bocích kotouče. Další výhodou je, že možnost dvojnásobného počtu přeostření oproti ozubení tvaru BW nebo C.

 

Reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace